LadyVu.com

Кои се тавани?

Кои се тавани

За речиси педесет години прекрасната тавани се користат во декорација на соби. Но, сите се исти корисниците имаат прашања за нивната класификација и начинот на прицврстување.

Како да се класифицираат тавани?

Излезе дека ова може да се направи на неколку начини:

  1. Материјалот. Постојат таванот филм (ПВЦ) и ткаенина (платно импрегнирана со посебни соединенија). Филмот хитови богатството на палета на бои, но на ткаенината е потрајни и не е толку кревка со можна температура капки.
  2. метод на инсталација. Постојат топла и ладна поглед на инсталацијата на интернет. Со првиот метод е погоден за ткаенина тавани, а вториот - за ПВЦ ткаенина.
  3. веб ширина. Прво, само на веб ткиво, ширина од кои до 5 метри, беа лесна. Филм тавани треба да се заварени на ленти со ширина од 1,5 метри, што не е најдобар ефект на нивниот изглед. Неодамна имаше ПВЦ ткаенина, која, исто така, имаат огромна големина.
  4. Текстурата на материјалот. Тоа е симбол за декорација материјал, па тоа е изглед. Затоа, наведени во детали што видови на суспендирани тавани се во зависност од фактура:
  • крпа или мат PVC тавани;
  • Кои се водат potolki1Кои се водат potolki2Кои се водат potolki3
  • ткаенина или PVC сјајни водат таванот;
  • Кои се водат potolki4Кои се водат potolki5Кои се водат potolki6
  • се водат сатен проток - "златното правило" меѓу првиот и вториот тип на текстура таванот.
  • Кои се водат potolki7Кои се водат potolki8


Ако накратко опишани, а потоа за производство сатен ПВЦ филм се полира до состојба сјај сјајно веб е полиран на огледало државата, мат и тавани, генерално, не се обработени.

Факт е дека, и покрај бројните предности, се уште е цената на таква убавина е поголема од трошоците за инсталирање на drywall конструкции или пластични панели. Сепак, тавани постепено се направени од егзотични куриозитети помине во категоријата на пристапни тип на завршна обработка, па нашите работи многу корисници несомнено ќе има голема корист.

Видео: Кои се тавани. Видови на суспендирани тавани

Видео: Кујна: Што тавани за кујна (во внатрешноста на кујната): фотографии, Krivoy Rog

Видео: горна граница опции извршување. Кои се тавани

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бесшевни таваниБесшевни тавани
Рашири тавани - ткаенина или PVC?Рашири тавани - ткаенина или PVC?
Материјал за таваниМатеријал за тавани
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Бесшевни таваниБесшевни тавани
Ткаенина таваниТкаенина тавани
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Суспендирани таванот во бањатаСуспендирани таванот во бањата
Рашири тавани сатенРашири тавани сатен
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни