LadyVu.com

Мет тавани - добрите и лошите страни

Мет тавани - добрите и лошите страни

Често, изборот помеѓу варијанти на современиот таванот прекривки, луѓето престанат да се водат тавани. Тие се, како што знаете, мат и сјајни. Да ги погледнеме на добрите и лошите страни на суспендирани тавани мат, за да може да се направи вистинскиот избор.

Предности мат таванот

Главната карактеристика на овој тип на истегнување таванот, како МАТ, и се разликува од сјајни, е појавата. Ова таванот изгледа како класична наредени, и малтерисани и обоени површини. Но, всушност, тоа секако не е случај, бидејќи тоа е се протегала ткаенина или ПВЦ филм. Ова таванот изгледа одлично во соба украсена во класичен стил.

влага - еден од важните карактеристики на мат таванот. Поради ова својство тие често се инсталирани во бањи, кујни. Но, во исто време, овој вид на истегнување тавани е разноврсна и е погодна за апсолутно секоја соба.На висок квалитет на производот и вели дека неговата издржливост. Рашири тавани не се во потреба од поправка или замена на најмалку 10 години, или дури и подолго. Тие не бледнеат, не дисторзии, и боја и текстура останат непроменети до крајот на живот.

Многу од нив се привлечени од цената на таквите таванот - нејзината набавка и инсталација ќе чини помалку сјајни.

Мет тавани - недостатоци и проблеми

Совршено мазна мат површина изгледа многу убаво, и да се грижи за досадна тавани тензија е едноставна. Но, тоа што следува нивниот главен недостаток - при миење на површината прилично лесно да се оштети со механички средства. Ова не се однесува само на МАТ, но исто така и сите суспендирани тавани во принцип.

Ве молиме имајте во предвид дека мат таванот Таа бара температурни услови. Ако температурата за било која причина, да падне под -5 ° C, на интернет може да попуштат, и понатаму таков таванот не е погодна за употреба, бидејќи тоа ја губи својата естетски својства.

Мет тавани - на добрите и minusy1Мет тавани - на добрите и minusy2Мет тавани - на добрите и minusy3
Мет тавани - на добрите и minusy4Мет тавани - на добрите и minusy5Мет тавани - на добрите и minusy6
Мет тавани - на добрите и minusy7Мет тавани - на добрите и minusy8Мет тавани - на добрите и minusy9

Видео: Винил тавани - особено на избор, на добрите и лошите страни

Видео: Рашири тавани: проблеми и недостатоци (критики, Krivoy Rog)

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Рашири тавани сјајРашири тавани сјај
Варијанти на суспендирани таваниВаријанти на суспендирани тавани
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Суспендирани таванот во ходникотСуспендирани таванот во ходникот
Таванот бели водатТаванот бели водат
Огледува таваниОгледува тавани
Рашири тавани сатенРашири тавани сатен
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
Што да се избере таванот се водат?Што да се избере таванот се водат?
» » » Мет тавани - добрите и лошите страни