LadyVu.com

Златни обетки прстени

Златни обетки прстени

таму обетки

, кој, и покрај модни накит е секогаш релевантен - тоа е страшно столпчиња и прстени.

Материјал златни обетки прстени

Уво-прстени од злато, може да биде богата жолта боја, со портокалова боја (т.н. "црвеното злато"), како и да бидат во бела боја.

Златни обетки прстени на црвено злато често се среќава во Русија. Ова бакарни легури содржи злато, а на повисоките својата содржина, толку повеќе заситени бои. Овие обетки се совршени девојки со спротивставени "зимски" изглед - светла бринета со снег бела или црна, со маслиново сенка кожата.

Обетки во бело злато - класичната верзија на русокоси. Бело злато изгледа нежно и елегантен, и тоа е најдобар во хармонија со нежен изглед русокоса дама. Исто така обетки вклопуваат девојка бело злато прстен чиј настап во tsvetotip теорија одговара на "летаат" - една млада дама со светло-кафеава коса, фер кожа и светли очи, но не заборавајте - со ладна сенка на боја на очите, кожата и косата.

Бело злато не е за секого блондинки - само оние обоена коса во ashy боја.

Обетки во жолто злато прстени се погодни црвенокоса дами и русокоса со топла нијанса на косата. Ова е лесно да се објасни - жолт метал има топол тон, но тоа не е толку светла и интензивна како онаа на црвено злато. Тоа е причината зошто жолто злато не е погодна за разлика tsvetotip и задолжителен услов за појавување на компатибилност нијанси се појави тука, во однос на "топло-ладно". Tsvetotip "пролет" и "есен" се карактеризираат со топла нијанса на кожата и косата.

Дизајн златни обетки прстени

Сега ние се продолжи кон избор на дизајн - еден од најважните параметри во изборот на најпопуларните варијации sereg.Odnoy обетки прстени златни обетки половина прстени. Тие се идеални за секој ден, и нема таков облик на лице, што не ќе дојде. Оваа форма овозможува обетки отелотворуваат оригиналниот дизајн со камења, за кои ќе се дискутира подоцна.Мали златни обетки прстени се идеални за жените со уредни карактеристики - тенки усни, мали очи и овална или круг во облик на лице. Ова се должи на фактот дека прстени обетки го привлече вниманието и дека обетки не биле предмет на внимание повеќе од цртите на лицето, а потоа треба да покаже воздржаност во својот избор.

Биг злато обетки прстени вклопуваат девојки со квадратна или правоаголна, и триаголни и дијаманти во облик на лицето, кои се експресивен и обемна карактеристики. Во овој случај, пропорциите ќе биде во хармонија.

Уште еден параметар кој може да предизвика изборот на големи или мали обетки дијаметар прстени - тоа е нивната мисија - да се она што тие имаат прилика да се облечеме? Доколку е потребно обетки прстени на секој ден, изберете мали или средни. И ако сте градење на сликата за забава - не двоумете се да се избере големи прстени.

Ако сте далеку од класичен стил, и изберете оригиналноста, прстени златни обетки со пеперутки создадена за вас. Овие прстени имаат мал, но експресивен декорација - пеперутка другар, кој е слободен да се движи во лак и обетки го прави дури и повеќе динамичен.

Со или без камења?

Конго златни обетки прстени обично немаат камења, но некои модели се уште украсен со камења.

Златни обетки прстени со камења обично или подебели отколку класичните прстен прстен или semiring претставуваат исти.

злато обетки со кубни цирконски Прстен - популарна опција поради својата евтина цена и разновидност. Можете да изберете боја и камења и нивната форма, бидејќи phianites - не дијаманти, и може да имаат различни форми, бои и големини.

Златни обетки прстени со дијаманти - луксузен класичен верзија, која е хармонично изгледа во форма на мали или средни обетки прстени.

Златни обетки прстени 1Златни обетки прстени 2Златни обетки прстени 3
Златни обетки прстени 4Златни обетки прстени 5Прстени златни обетки 6
Златни обетки прстени 7Златни обетки прстени 8Златни обетки прстени 9

Видео: Златни прстени за сакана

Видео: # злато. Обетки. Злато. Обетки прстени.

Видео: Златни прстени

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Златни обетки со сафирЗлатни обетки со сафир
Златни обетки со тиркизнаЗлатни обетки со тиркизна
Златни обетки КонгоЗлатни обетки Конго
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Обетки со топазОбетки со топаз
Обетки направени од злато со аметистОбетки направени од злато со аметист
Златни обетки со смарагдЗлатни обетки со смарагд
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Златни обетки со килибарЗлатни обетки со килибар
» » » Златни обетки прстени