LadyVu.com

Гел за акни на лицето

Гел за акни на лицето

Акни и акни бараат долгорочен третман и елаборат заштита. Во двата случаи, гел за акни на лицето на 2 вида - за перење и итна терапија. Модерна фармакологија и козметологијата нуди голем број на наслови како средства, од кои понекогаш е тешко да се избере навистина ефикасен лек.

Гел за чистење на акни и мозолчиња

При изборот на производот гел за секојдневно чистење на кожата проблем, важно е да се даде предност на меки акции средства што не се исуши на епидермисот и не заглави пора.

Ефикасно чистење гелови кои го намалуваат воспалението:

 • Ducray Keracnyl;
 • La Roche-Posay Effaclar;
 • Av ne Cleanance;
 • Arnaud Sebo;
 • Пропелер имунолошки;
 • Планета Organica Фито-гел за миење;
 • Yves Rocher Чиста Calmille;
 • Noreva Exfoliac;
 • Bioderma Sebium;
 • Галенов CAUTERETS;
 • Nuxe Арома-совршенство;
 • Uriage Hyseac;
 • Виши Normaderml
 • BeautyRX нега на кожата;
 • Избор Отстрани Паула;
 • Clinique Акни решенија;
 • Светата Земја младинци;
 • Кристина Comodex;
 • Shiseido чистота;
 • KORA нова линија;
 • Payot D'tox;
 • Мурад Акни комплекс;
 • Collistar Speciale Pelli Miste e Грас;
 • Да Да Inc. домати;
 • Даниел Kern чистење;
 • Гарние Чиста кожа;
 • L'Oreal Чиста зона;
 • Зелена Мама летаат.


Оваа листа ги содржи и двете професионални и прилично скапи средства, и ниска цена, но висок квалитет на производите.

Исцелување Гел за акни и мозолчиња

Desirably, лековите беа избрани во врска со дерматолог. Тие содржат многу активни состојки, вклучувајќи антибиотици, ретинол, па дури и хормони, кои можат да предизвикаат алергиски реакции.

Медикаментозни гелови за акни:

 • Kuriozin;
 • Baziron што се;
 • metrogil;
 • Dalatsin;
 • Скинорен;
 • гел за акни
 • differin;
 • StopProblem;
 • Klenzit;
 • ToitBel Teen;
 • Ch'ing;
 • Regetsin;
 • Jeunesse;
 • Delex акни;
 • Azelik;
 • Effezel;
 • Pektinar.

Видео: крем за акни

Видео: Metrogil гел за акни. Третман на акни на лицето metrogil-гел. (100% резултат)

Видео: Metrogil гел за акни. Третман на акни на лицето metrogil-гел.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Калиум перманганат од акниКалиум перманганат од акни
Како да се ослободи од мрсна сјај на твоето лице?Како да се ослободи од мрсна сјај на твоето лице?
Лосион за акниЛосион за акни
Приходите од пост-акниПриходите од пост-акни
Пост-третман на акниПост-третман на акни
Третман на акни на лицетоТретман на акни на лицето
Акни - ТретманАкни - Третман
Како да се исчисти лицето од акни?Како да се исчисти лицето од акни?
Порите на лицето - како да се ослободи?Порите на лицето - како да се ослободи?
Масло од чајно дрво акниМасло од чајно дрво акни
» » » Гел за акни на лицето