LadyVu.com

Крем за акни на лицето

крем за акни на лицето

акни

- тоа е малку проблеми, кои, за жал, често се појавуваат на лицето. Жените овој проблем не е познато од слушање, и обезбедува најмногу проблеми, бидејќи тоа расипува својата убавина. Еден средство за борба против непоканети црвени дамки на лицето е крем против акни. Денес козметичката индустрија нуди практично бесконечен број на слични средства. Во овој напис ќе погледнеме некои од нив.

Типови на акни креми

Денес, постојат неколку видови на креми против акни на лицето:

 • Крем против акни антибиотик;
 • исцелување крем за акни;
 • медицински основање;
 • хормонални акни крем.

Крем против акни антибиотик

Креми за акни се различни активни супстанции кои придонесуваат во борбата против нив. Меѓу најдобрите се креми за акни антибиотик. На пример, многу добро позната застапник Dalatsin (Тајланд), која ги вклучува клиндамицин. На антибиотик клиндамицин има анти-инфламаторен ефект, намалување на иритација на кожата и брзо заздравувањето на раните акни. Поради ова, Dalatsin е еден од најефикасните креми за појава на акни. Може да се користи за време на бременоста, сепак, со посебно внимание и по консултација со присутните лекар.

Третман крем Акни

Уште еден ефикасен лек е да се Скинорен (Италија). Таа му припаѓа на различни видови на креми за акни - терапевтски. Составот на крем-гел Скинорен акни вклучуваат азелаична киселина, која се карактеризира не само анти-воспалителни, но, исто така, антибактериско дејство. Така, Скинорен се противи на растот на бактерии кои можат да предизвикаат појава на акни на кожата на лицето. Тој нежно ја суши кожата, што му дава премногу zhirnet, кој исто така е спречување на акни и митесери. За добри примери на терапевтски креми за акни, исто така, вклучува:

 • Kvotlan;
 • differin;
 • Чиста линија;
 • Виши.


Хормонални акни крем

Кремот на мозолчиња и blackheads третиот тип - хормон крем. Хормонални средства како што се Kuriozin (Унгарија) кои имаат вредност која може да биде повисок од вообичаениот крем. Тие се ефикасни, но, како што било хормонални лекови се создаваат зависност клетки на кожата. Изгубени во мисла за тоа што најдобрите крем за акни купување чини неколку пати за да се разгледа на употреба на хормонални креми кои се често лошо влијание врз метаболизмот, па дури и да го наруши функционирањето на внатрешните органи. Ефикасноста на хормонски агенси е убедлив само по продолжената употреба. Може да се советува за преземање на овој крем треба да се разговара со специјалист по дерматологија.

Коректор за акни

Понекогаш принцип козметичарите практикување на комбинација на крем за акни и тонски ресурси, што резултира со еден вид на основа за појава на акни. Тој во исто време се бори со акни и маските. Најдобрите претставници на тонски кремови против акни се:

 • Виши Normateint, Виши aera Teint, Виши Dermablend - навлажнувачки и маскирање Фондацијата крем за мрсна кожа;
 • Евелин S.O.S чиста контрола на акни и митесери - трска крем со цинк и triclosan;
 • коректор за акни
 • Крем течност "Megapolis" од Орифлеим - светло крем врз основа на минерали.

Модерни шминка уметници користат некои обични акни креми, мешајќи ги само со креми. Во овој случај, секој шминкерот избира единствен тајна формула, која ретко се дели со конкурентите.

Најдобрите крем за акни - е, пред сè, безбедна крем. Бидејќи изборот на средствата потребни за да се фокусираат на неговиот состав и да влијае на неговите компоненти. На пример, постојат средства, врз основа поставени лековити билки, масла и екстракти. Овие креми се безбедни, дури и за тинејџерите.

Видео: Како да се ослободите од акните на лицето дома?

Видео: Black Point. Malyshev за лекување на акни и митесери [крем за акни и blackheads]

Видео: Гледајте црна глава Маската на blackheads на лицето - кремот на митесери и мозолчиња

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Лек за акни на лицето за тинејџеритеЛек за акни на лицето за тинејџерите
Калиум перманганат од акниКалиум перманганат од акни
Тетрациклини за акниТетрациклини за акни
Приходите од пост-акниПриходите од пост-акни
Третман на акни на лицетоТретман на акни на лицето
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
Зенер акниЗенер акни
Гел dalatsinГел dalatsin
Гел klindovitГел klindovit
Масло од чајно дрво акниМасло од чајно дрво акни
» » » Крем за акни на лицето