LadyVu.com

Крем за акни

Крем за акни

Појавата на акни на лицето може да го уништи на расположение за целиот ден, многу девојки. Кога мозолчиња се појави во голем број, и не исчезне за долго време, фер секс се подготвени за ништо само за да се ослободи од овој проблем. Низ историјата на човештвото жените имаат измислил различни средства за мозолчиња и blackheads. Народни лекови, козметологијата трендови - жените кои страдаат од акни, обидете се да апсолутно сите методи, само да се најде ефикасен начин што ќе ги врати чиста и здрава кожа.

Еден од најпопуларните и ефективни средства за борба против несовршености на кожата е крем за акни. За разлика од сите други начини да се користи кремот на мозолчиња и blackheads удобен, брзо и ефикасно. Секој самопочитување модерни козметички компанија мора да произведува крем против акни за различни типови на кожа. Тоа е причината зошто секоја жена која се соочува со проблемот на акни, се заинтересирани за прашањето "Што е уште крем помага акни?". Во аптека или козметика магазин може да најдете на следниве видови на креми и масти за акни:

  1. Исцелување крем за акни. Овие алатки ви фирми кои се специјализирани во медицинската козметика. Особеноста на медицински крем за акни е неговата структура, која се состои од специјални компоненти, кој во прилог на отстранување на акни борбите и причината за нејзината појава. Како по правило, активните состојки на терапевтски креми имаат силна антисептички својства и ги уништува бактериите кои предизвикуваат акни. Од најпопуларните модерни фирми кои се специјализирани во издание на крем за третман на акни - Виши, Bioderma, Uriage, Lierac и други.
  2. Крем со антибиотици за појава на акни. Крем со антибиотици ефикасни против акни и правилната примена на крем на лицето да ги убијат сите бактерии. Но се препорачува оваа опција за борба против акни треба да се користи во екстремни случаи и краткорочни курсеви, како продолжена употреба на креми за акни со антибиотици може да доведе до појава на кожата бактерии кои се отпорни на овој антибиотик умот. Исто така, продолжена употреба на креми може да доведе до зависност, намален имунитет, алергии. Често, по престанок на употреба на овој крем е забележан повторно појава на акни и мозолчиња.
  3. Хормонални акни крем. Хормонални крем борбата против акни брзо и ефикасно. Само неколку часа по примена на крем на кожата може да стане чиста и мазна. Но, овој крем акни брза акција има свои недостатоци. Прво на сите, хормонални крем за акни доведува до зависност, но да не акните се појавуваат на лицето, ја алатката треба да се применуваат редовно. Второ, хормонални средства често негативно да влијае на функционирањето на внатрешните органи и метаболизмот. Затоа, нивната употреба треба да ги спроведе сите препораки на козметичар.


да се купи ефикасен крем за акни Вие не треба да се следат за рекламирање слогани. Најдобра реклама на козметички производи - клиент повратни информации во врска со тоа. Затоа, пред купување на крем ги поставите вашите пријатели што значи тие ги користат, како и читање онлајн осврти на различни креми за акни.

Запомни дека квалитетот што помина сите потребни тестови лек за акни, не можат да бидат евтини. Исто така, при купување на крем сигурни да се разгледа од типот на кожата. На пример, за мрсна кожа е најдобрата опција - тоа е светло крем-гел за акни. И од најефикасните алатки се оние кои содржат витамини за кожата.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Салицилна цинк паста за акниСалицилна цинк паста за акни
Лек за акни на лицето за тинејџеритеЛек за акни на лицето за тинејџерите
Калиум перманганат од акниКалиум перманганат од акни
Акни на носотАкни на носот
Третман на акни на лицетоТретман на акни на лицето
Како да се исчисти лицето од акни?Како да се исчисти лицето од акни?
Аспиринот АкниАспиринот Акни
Како брзо да се ослободи од мозолчиња на лицето?Како брзо да се ослободи од мозолчиња на лицето?
Како да изберете крем за акни?Како да изберете крем за акни?
Чистење на лицето за акниЧистење на лицето за акни
» » » Крем за акни