LadyVu.com

Папокот пирсинг

папокот пирсинг

Внимателно се направени со екстравагантни обетки, папокот пирсинг изгледа многу убаво. Тоа е зошто тоа е толку популарна меѓу модерните жени.

Треба да се напомене дека девојката со папокот пирсинг изгледа убаво и секси, и ако тие се сопственици на паметни и убави стомак.

Како да се направи папокот пирсинг?

Папокот пирсинг е прилично едноставно да се имплементира. Тој често е вертикална пирсинг папокот база, која е вметната и декорација. Но, може да се направат неколку убоди. Сето тоа зависи од храброста и желбите на девојката.

За папокот пирсинг со помош на специјална игла. Својата функција е тоа што едниот крај на нејзината витка, а вториот подебел. Процедурата се изведува во неколку секунди. Болката е очигледен, но толерантни. Веднаш по медицински челик обетки пункција носи. Ако се користи како обетки не се наменети за оваа цел декорација, може да предизвика тешки воспаленија на местото на пункција. По инсталирањето на декорација се применува на piercer компресира со антисептик решение.

Декорации за папокот пирсинг

Украсите за папокот пирсинг користи како прстен и стеблото. Најчесто, по пункција се стави на лента, која треба да се носи до крајот на исцелување период.

За папокот пирсинг е кованица од посебен вид на бум - бум-банана (Род криви форма).

Освен тоа, широката едноставен криви мрена, мрена со приврзоци, прстени со кука-топка и други.

Колку долго е лековита папокот пирсинг?Папокот пирсинг лечи од 2 недели до неколку месеци во зависност од индивидуалните карактеристики на организмот.

Грижа за папокот пирсинг

Со текот на времето на лекување ќе пирсинг ќе треба внимателно да се следи пункција. Редовно миење на раната со решение за дезинфекција, а во секој случај не се обетка. Тоа е дозволено само да се движат периодично декорација во новите канал за да се спречи сушењето. Најдобриот облека за спиење во текот на овој период ќе биде чиста памучна маица или маица.

До пирсинг има исцелен, заборави на топла када, базен со природни езера и базени. Солта содржани во морска вода, иритирачки на раната и го спречува брзо обновување на кожата. Бидете внимателни да не се наведнуваат за прв пат. Ќе треба да се научат да се облекуваат уредно. декорација облека може да се отстрани или оштетена кожа.

Папокот пирсинг: добрите и лошите страни

Главните мерки на претпазливост за постапките папокот пирсинг во врска со неговата местото на случувањето.

Пирсинг, и покрај неговата едноставност, не е козметичка процедура, како мала работа, па ние треба да се третира со голема сериозност. Не обидувај се да се спасат и да му верувате неискусен волшебници, "експерти дома." Последиците од пункција направени без согласност со сите прописи за безбедност може да биде многу тажно - различни инфекции, вклучувајќи и такви сериозни како СИДА.

папокот пирсинг треба да се направи во специјализирани салони кои имаат дозвола за оваа постапка.

папокот пирсинг накит

Ако некој компликации кои се појавија за време пирсинг на лекување папокот (фиксна распределба, не запира болката не стивнуваат црвенило), веднаш треба да се консултираат со лекар.

Контраиндикации

Забрането е да се направи папокот пирсинг на луѓето кои страдаат од болести како што се гастритис, воспаление на синусите, чир на желудникот, ревматизам, панкреатитис, колитис, воспаление на средното уво, и хронични заболувања на кожата. Сиромашните згрутчување на крвта - една од причините да се откаже од пирсинг, како што може да доведе до тешки воспаленија, не-исцелување на раните и труење на крвта.

Видео: прободен папокот со анестезија

Видео: Прободен папокот

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Уво пирсингУво пирсинг
Веѓа пирсингВеѓа пирсинг
Веѓа пирсингВеѓа пирсинг
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Видови на пирсингВидови на пирсинг
Пункција усниПункција усни
Брадавица пирсингБрадавица пирсинг
Злато пирсинг за стомачниЗлато пирсинг за стомачни
Пирсинг уснаПирсинг усна
Што треба да се мисли пред да направите пирсинг?Што треба да се мисли пред да направите пирсинг?
» » » Папокот пирсинг