LadyVu.com

Злато пирсинг за стомачни

Злато пирсинг за стомачни

Протоколи од различни делови на телото, вклучувајќи го и стомакот, а не на помладата генерација каприц или модни трендови. Оваа традиција датира уште од античките времиња, таа е позната уште од времето на египетските фараони.

Сега го поставите на злато пирсинг во папокот не може да си дозволи секоја жена. Овој прстен е убав додаток, нагласувајќи заводливи облини на телото, отворен поглед, и се обрне внимание на домот половината.

Кои се златни обетки за папокот пирсинг?

Благодарение на вешт мајстор на накит, постојат безброј барови ( "банани"), или донесе за папокот пирсинг. Тие се направени од бело или црвено злато, украсен со скапоцени, полу-скапоцени камења, природни и вештачки бисери и синтетички кристали. Ако сакате, лесно да се најде и злато прободен папокот со вистински дијаманти.Типично, барови украсени приврзоци на различни должини во форма на геометриски форми, цвеќиња, животни, пеперутки, птици. Постојат повеќе варијации на класична, со мала топка или мала уредни камен исчистени на другиот крај.

За љубителите на ексклузивност, секогаш е можно да нарачате обетка поединечно, во еден единствен примерок, дури и од страна на неговите скици.

Може ли да носат злато накит како папокот пирсинг?

Веднаш по пункција за да вметнете бар на скапоцен материјал не се препорачува. До тогаш, додека заздравува раната, препорачливо е да се носат Папокот на квалитетни медицински челик, не помалку од 300 финост.

Кога кожата е воспалена и да престане да тече, можете слободно да внесете злато обетки за папокот пирсинг. Стапови направени од метал во прашање, не само што изгледа многу убава, тие имаат и други предности:

Пирсинг папокот златни украси 1папокот пирсинг златни орнаменти 2Пирсинг папокот златен накит 3
Пирсинг папокот златни орнаменти 4Пирсинг папокот златен накит 5Пирсинг папокот златен накит 6
Пирсинг папокот златен накит 7Пирсинг папокот златен накит 8Пирсинг папокот златни украси 9

Видео: Злато пирсинг обетки со дијаманти

Видео: Злато пирсинг за нос "се зголеми"

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Нос пирсинг - обеткиНос пирсинг - обетки
Видови на пирсингВидови на пирсинг
Златни обетки топкиЗлатни обетки топки
Бело злато белегзијаБело злато белегзија
Злато висечки обеткиЗлато висечки обетки
Злато сет - обетки и прстенЗлато сет - обетки и прстен
Златни обетки прстениЗлатни обетки прстени
Обетки во бело злато со дијамантиОбетки во бело злато со дијаманти
Корални обетки со златоКорални обетки со злато
Папокот за време на бременостаПапокот за време на бременоста
» » » Злато пирсинг за стомачни