LadyVu.com

Физички тренинг за губење на тежината

вежби за губење на тежината

Живеејќи во ера на неактивност, не можете да избирате да уживате во било физичка активност. Ако немате време / желба / пари за патувања во фитнес-центар, базен

, купување на велосипед, пишува на спортски клубови, за слабеење, можете да го користите банални физичко образование. Верувај ми, дури и училишните објекти за физичко образование ќе се смета од страна на вашето тело, како спас за давење.

За физички тренинг и спорт се обидувала напразно да учат (или одвикне - зависи од тоа колку луѓе и допадливи бил учител за физичка култура) училиште години. Се сеќавам кога бевме во потрага по било можност да одиме, да ви помогне "поради здравствени причини", и да се направи се што е можно да се "задоволува". Тоа е напишано во ознаките весник. И најлошото нешто - е да се оди предалеку со актерски способности и да се во групата на подобрување на физичко образование.И сега, ние не би ум, но не постои време ...

Ако се уште се најде 30 минути бесплатно време, поминуваат на следниот сет на физичката култура во воздухот - ефектот е многу поголем.

вежби

  1. Нозете рамо ширина, колената половина свиткани, рацете виси опуштено. Дали скали, чекори кон десно и лево, додека се движи кон лево за да се укине десното рамо на уво, додека се движи кон десно - лево. Ние ги извршуваат сите во една динамична темпо, по десет повторувања се движи кон лифтовите двете раце истовремено.
  2. Изворите на нозе, клеча и исправете ги колената, да се подигне вашата десна рака над главата, лево стави на лента, а потоа се повлече левата рака над главата, десно - на појас. Изведување на 8-лифтови, а потоа продолжи да скокаат на нозе и раце се движи во висина на градите - влече напред со вртење на телото е лево, а потоа на десната рака.
  3. Одење на самото место - се врати дишењето. Активно ги прекинува нозете од подот, не заборавајте за движење на рацете.
  4. Несакани чекор настрана - да почнеме со десната нога, сквотот, стегната левата нога на правото. А потоа да се чекор на страна со левата нога, сквотот, стегната десната нога. Во дупката на колена шири рацете на двете страни, на исправка - раце заедно во предниот дел на телото. Дали 8 пати, а потоа го забрзува и ќе трае уште 8 пати.
  5. Чекори за да остане, да додадете раце - за сообраќај на страна, рацете се зголеми на рамо висина, разведена, на нозете поврзете - раце заедно преклопени во предниот дел на градите.
  6. враќање здив - чекори на земјата, да се подигне вашите раце - дишам, изостави - издишување.
  7. Нозете рамо ширина, освен - се движи вашата телесна тежина на левата нога (лево свиткана нога, десната рака се протегала), телесната тежина се дистрибуира еднакво (наведнуваат двете нозе), тежината на телото на десната нога (десна рака наведнуваат, лево се повлече), пребројувањето на четири - исправете ги нозете.
  8. Се подготвени да страни - посно кон лево, десната рака над главата, лево во близина на телото, нозете исправени, ќе одиме во центарот - нозете исправени, рацете до страните, навалете право - левата рака над главата, право во близина на телото. Потоа се наведнува напред, ги балансира со пристап до IP и патеките од десно кон лево.

Видео: Вежба за губење на тежината. Масти горење тренингот за почетници.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
AgogeAgoge
Физичкиот развој на ученицитеФизичкиот развој на учениците
Спорт област за децаСпорт област за деца
Фитнес тренингФитнес тренинг
Спорт деца: како не треба да се пропушти талентСпорт деца: како не треба да се пропушти талент
Воено-патриотски образованиеВоено-патриотски образование
Фитнес инструкторФитнес инструктор
Физичко образование на децата од предучилишна возрастФизичко образование на децата од предучилишна возраст
Форма на физичко образованиеФорма на физичко образование
Спорт во градинкаСпорт во градинка
» » » Физички тренинг за губење на тежината