LadyVu.com

Музика за аеробик

музика за аеробик

Ритмичка музика за аеробик е многу важно за обука и градење на кореографија. Исто така, професионална музика за аеробик влијае на точни циклус изградба вежбање, поставува темпо и интензитет.

Конвенционалните песни и песни за Специјалност аеробик - се значително различни нешта. Музика за обука аеробик повеќе структурирана, а тоа вклучува потребните вметнување и музика кутии. Исто така, аеробик музиката е повеќе продуктивни, бидејќи без музички ритам на обуката ќе биде здодевен и неинтересен.

Па се одговара на песни:

 • Топла ѕвезда Амар - indiyskoarabskaya клубот музика taebo Та;
 • Дај ми го - музика за аеробик;
 • Dj Бејкон - музика за фитнес и аеробик;
 • Корени -На семе (2.0);
 • Paul Oakenfold подвиг. Brittany Murphy - Побрзо Убие Pussycat;
 • Графити девојки - секси! Не Не;
 • Бонд - Атланта;
 • Бијонсе - слатки сништа;
 • Собирање KSU Lebedev.TV & Саша Виста - Street;
 • IBWT - Lady Waks гости MIX;
 • DJ Torrent - Електро клуб енергија;
 • Атомски Проект - брејкденс;
 • Калифорнија Ave & Nita - Лудиот љубов.

Музика за аеробик

Музика за аеробик треба да биде избран со големо внимание. Подобро е да се даде предност на оние композиции што ви се допаѓа најдобро. Многу студии покажаа дека убаво и брзо музика за аеробик помага да се справат со негативните емоции, и заедно со вежба за да се обнови хармонијата во вас.

Главна карактеристика на било која музика - темпо. Да се ​​избере вистинскиот производ за да се смета само вид на тренингот што го правите. Значи, на музика на спортски аеробик, истегнување, Callanetics треба да се мери и смиреност. Со таква позадина музика од вашата лекции нема да биде монотоно, и тоа ќе биде можно да се концентрира на вежби.Музика за танц аеробик треба да биде повеќе енергична. Ритмичка музика за аеробик ќе ви помогне да се изврши вежби со точни амплитуда и фати потребно ритам.

Кога планирате вашиот избор на музика, секогаш имајте на ум дека на почетокот на обуката е секогаш топло, па одредена сума на време, изберете песна со умерено темпо. На крајот на тренингот секогаш треба да биде накуцване, соодветно, се вклопуваат релаксирачки, мирни и смирувачки мелодија за овој дел од тренингот.

Во секој случај, секогаш им даде предност на оние композиции што ќе предизвика позитивни емоции, затоа што, како што рече, со соодветно избрани позадина музика ќе ви помогнат колку што е можно да се опуштите и да не размислувам за се уморни.

Музика за децата аеробик

Аеробик деца - не е само повеќе активни и неопходен дел од образовниот процес, кој е неопходен за формирање на тело за здрави деца. Аеробик, ќе може да има една година и половина. Единственото нешто што треба да се обрне внимание на тоа време. На пример, за бебе до две години, што е доволно за 10-15 минути на ден. Но, со секоја следна година, овој пат треба да се зголеми. За три години на бебето може да се земе половина час пред вежбање. Но, повторно, овие бројки се многу релативно и зависи од здравјето и подносливоста на самите обука на бебето.

Во детските аеробик е многу важен дел од обуката, исто така, се дава на правилно избрани музика. Прилично тешко да се навикнат на бебето веднаш да се обучуваат и да се фокусира на вежбање како и возрасните. Поголемиот дел од овие обуки се подели во две музика за спортски аеробикфази: спорт и играта. Играта треба да биде задолжителна програма, бидејќи детето добива уморни во текот на тренингот, не само физички, туку и психички. И така што нема да предизвика негативни емоции во спортот бара празнење, или, како фитнес инструктор, игра одмор за бебето на музика.

Правилно избрани музика треба да биде ритмичка и емоционална. Многу често, тренерот користи исечоците од детски цртани филмови, кои се познати на децата - песна за малку ducklings, чоколадо и песна за аеробик Bobik. Од десната пристап фитнес инструктор зависи од интерес на детето да остане се вклопуваат. PREF дете љубовта на спорт, можете да бидете сигурни дека тој израснал, тој ќе биде лесен за одржување на нивното здравје и фитнес.

Видео: МУЗИКА ЗА СООДВЕТНОСТ

Видео: Аеробик 2015 година - 60 мин нон-стоп музика

Видео: Аеробик & Чекор 2015 година - 60 мин Нон-стоп музика [128-132 отчукувања во минута - 32 брои]

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како го направи чекор аеробикКако го направи чекор аеробик
Музика за обука за девојкиМузика за обука за девојки
Слајд аеробикСлајд аеробик
Музика за обука на хоризонтална шипкаМузика за обука на хоризонтална шипка
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Музика за спортМузика за спорт
Опрема за аква аеробикОпрема за аква аеробик
Вода аеробик: ПредностиВода аеробик: Предности
Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината
» » » Музика за аеробик