LadyVu.com

Zumba: Музика

зумба музика

Ако - голем обожавател на огнен танц и заводливи движења, зумба дефинитивно ќе бидат задоволни. Оваа лента, која вклучува многу убави и атрактивни елементи што го прави да заборавиме на сивата секојдневниот живот и се фрлам во светот на латино музика - тоа е совршено прилагоден да се справи со Zumba.

Музика за зумба танц

Zumba Фитнес музика избира само еден критериум: мора да биде ритмичка и нагло, како да се привлече и да се качат на танцот на него. Можете да пребарувате песни Zumba, трпеливо подигање на нив еден по еден на секоја музика сајт со пишување во полето за пребарување "зумба музика" и веднаш може да се купи еден од составена дискови со музика, која во голема мера го зачувате вашето време.На нив сигурно ќе се најдат такви композиции:

 • Besito 'e Caramelo - Reggaeton / Cumbia;
 • Merehop - Merengue;
 • Те Estoy Amando - Cumbia / Фудбалскиот;
 • Тоа Донеси На девојка - Латинска куќа;
 • Mueve Ла Cadera - Batucada / меренге;
 • Que La Quiere Ни еден - Фудбалскиот;
 • Samba Groove - Samba;
 • Тонто Не - Reggaeton тропска;
 • Flores Pa 'Regar - Фламенко;
 • Zumba Mami - Reggaeton;
 • Soka Zumba - Soca;
 • El Amor, El Amor - Електро Merengue;
 • Perro Amor - Reggaeton;
 • Pa "Ла Discoteka А Bailar - Techno / Cumbia;
 • Сакам да Премести - хип-хоп;
 • Tu Boquita - Cumbia;
 • Тигре - Merengue;
 • Ту Remedio - Ча-Ча-CH;
 • Contigo - Salsa;
 • Besito 'e Carmelo - Reggaeton / Cumbia;
 • Estamos Calienticos - Samba / Поп;
 • Не дозволете ми да Down - нишалка;
 • Арапскиот Мит - стомачен танц;
 • Ла Canci n Дел Бобо - TropiPop;
 • Salorien - Румба Flamenca / стомачен танц;
 • Тоа Донеси На - Латински куќа;
 • Ла Луз del Тек - меренге / Хип-Хоп;
 • Quebra како Cadeira - секирата;
 • Mueve Ла Cadera - Batucada / меренге;
 • Мумбаи каша-up - Боливуд топење;
 • Анда y пара - Танго;
 • Танц, танц, танц - хип-хоп;
 • Тонто Не - Reggaeton тропска;
 • Г-дин Фузија - Сино фузија.
 • Zumba Фитнес музика

Уште еден плус за купување на специјализирана диск - точниот редослед на песните Zumba тренингот да биде на почетокот на песната во централниот дел од обуката во средината и на крајот - музика да се опуштите после вежбање.

Облека за Zumba

Zumba не бара специјална опрема: треба да посетуваат настава во редовните облека за фитнес, без разлика дали шорцеви со врвот резервоарот или маица и хеланки. Како чевли пречека на повеќето обични патики, особено со не многу груба единствената, која може да се меша со одредени движења. Главната работа - да се направи вас и вашите движења не се срами за ништо.

Видео: Дон Омар - Zumba Видео кампања

Видео: Zumba танц тренингот Музика 2016

Видео: Zumba музика !!!!!! :)

Видео: Zumba танц тренингот Музика

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Божиќ танц во градинкаБожиќ танц во градинка
Музика за свадбаМузика за свадба
Zumba танц за губење на тежинатаZumba танц за губење на тежината
Класична музика за бремени жениКласична музика за бремени жени
Музика за аеробикМузика за аеробик
Zumba фитнесZumba фитнес
Музика за ритмичка гимнастикаМузика за ритмичка гимнастика
Музика за истегнувањеМузика за истегнување
За стомачен танц ориентална музикаЗа стомачен танц ориентална музика