LadyVu.com

Бесшевни тавани

Бесшевни тавани

Луѓето секогаш ќе се обиде да го подобри вашиот живот и да се направи атмосфера дома или стан поубаво. Научни достигнувања во областа на градежништвото и дизајн во само неколку децении, целосно трансформирана лицето на нашите градови. исто тавани

Таа неодамна беше необичен трик, но сега тие станаа вообичаени. Но, дури и тука постојат промени и нови модели. Сега Бесшевни тавани челик за освојување на пазарот на градежни материјали.

Кои се тавани?

Сите тавани може да се подели во две категории, дистрибуција на материјалот од кој направил платно. Сега постојат две главни класи: ткаенина и лента. Претходно модели беа сите филмски само споеви - заварени од половина метар или два метри ленти. Но, тоа сега е еден од водечките производители на челик за да се зголеми големината на листот и се појави целосно безшевни PVC таванот филм. Ткиво модели беа првично лесна, бидејќи големината на платно и без зглобовите достигне пет метри.

Бесшевни тавани ткаенинаНа основа на таков слој на посебен ткиво платно што е обложен со фабрики хемиски состав. Потребно е да го даде посакуваниот физички својства. Импрегнација може да се менува во зависност од производителот. Оваа граница е многу издржлив и не се плаши да се промени на температурата. А многу намален ризик од ненамерно го оштети финиш. Овој дизајн овозможува да се качи дури и во незагреани простории. Некои се спротивставија и инсталација на таквите тавани. Бесшевни тавани може да се инсталира без греење до 60 степени, без користење на дополнителна специјална опрема. Но, можете да го инсталирате сега само на просториите, ширина од кои не повеќе од 5 метри. За нејзината цена е повисока од крпа од ПВЦ. Додека во декоративни своите можности на ткаенина тавани даде начин да се повеќе од некој филм. Во суштина, тие произведуваат бела или пастелни нијанси. Но, тоа не е голем проблем. Откако ќе се монтира како поток може да се даваат било која боја со користење на акрилни, повикувајќи се на тоа повеќето сложена дезени. Друга предност на овој материјал е дека со помош на ткивото и може да биде украсена ѕидови, што ги прави совршено мазна, без неуредна финиш. Инсталација лесна ткаенина суспендиран тавани во две фази. Прво на baguette, кои потоа фиксна нашата веб. Рашири произведени со посебен кабел, и сите вишокот на материјал се отсечени целосно. Можете да доделите некоја светла тука, не се ограничува на нивната моќ.

Бесшевни тавани изработени од PVC

За да го инсталирате таков метод бара ткаенина топлина амбиент, кога во собата се загрева, а потоа постепено ладење. Иако тие се комплицирани ткиво, но филмот има свои предности. Може да се најдат на огледалото, велур, сатен, мат, па дури и лесна сјајни тавани. Со специјален гас "пиштол" одредена во baguette филм се загрева и се изложени на високи температури ќе се стопи повеќе еластична. Ова ќе ви овозможи да ја водат нашата големината на собата. Откако ќе се олади, на интернет ќе бидат во право големина. Овде е потребно да се работи многу внимателно за да не се оштети деликатна материјал. Овие тавани desirably управувана во топли области, каде што температурата падне под пет степени. Предноста на филмот е дека не може да се плаши од поплави, бидејќи на квадратен метар на висок квалитет на филмот може да издржи притисоци до 100 литри течност. И остатоци од овој тип на поправка е многу помалку отколку со други материјали.

Бесшевни тавани 1Бесшевни тавани водат 2Бесшевни тавани 3
Бесшевни тавани 4Бесшевни тавани 5Бесшевни тавани 7
Бесшевни тавани водат 8Бесшевни тавани 9Бесшевни тавани водат 6

Видео монтажата тавани лесна водат

Видео: Безбедно Kare Делукс или горење и токсични таванот лесна тензија - изборот е ваш!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бесшевни таваниБесшевни тавани
Како да се грижи за истегнување тавани?Како да се грижи за истегнување тавани?
Материјал за таваниМатеријал за тавани
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Ткаенина таваниТкаенина тавани
Рашири тавани - што подобро да се избере?Рашири тавани - што подобро да се избере?
Огледува таваниОгледува тавани
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
Тавани водат едно нивоТавани водат едно ниво
Кои се тавани?Кои се тавани?