LadyVu.com

Висечки ламби за тавани

Висечки ламби за тавани

Рашири тавани се исклучително популарни во ентериери на станови, канцеларии, ресторани и други установи. Тие имаат многу предности: сила, издржливост, отпорност на вода, атрактивен изглед. До денес, секој има можност да се здобијат со тавани со висок квалитет по разумна цена. Во зависност од желбите и преференции на клиентите, специјалисти може да се инсталира евтина опција од ПВЦ или скапа францускиот облога за таван. Во секој случај, важна улога се игра од страна на осветлување инсталиран на него во појавата на се водат таванот. Во оваа статија ние ќе се дискутира за предностите и недостатоците на различни таванот светла за суспендирани тавани.

Дискутираше за тавани,

Рефлектори даваат посебна убавина на таванот се водат. Ова осветлување решение е многу популарен, бидејќи на нивната широк спектар цена и издржливост. Предности на рефлектори за тавани, е како што следува:

  • употреба во секоја соба. Рефлектори се вдлабнати, така што тие може да се инсталира во било која соба со високи тавани;
  • локација нежните Рашири тавани може да биде произволна. На корисникот може самостојно да се мисли преку она што ќе биде осветлена на својата Рашири тавани и каде ќе биде лоциран на светилка;
  • различни избори. Во модерните продавници претставен широк спектар на видови, бои и форми рефлектори за тавани. Клиентот има можност да се купи на најсоодветен внатрешно осветлување во собата.

Постојат неколку видови на рефлектори за тавани - лампи напојува со блескаво светилка, халогени светилки и LED лампи за таванот.

Светилки со блескаво светилка се најмалку популарни, како што се помали и трошат енергија - повеќе. Овие светилки имаат комплициран и гломазна форма, поради што треба да се постави на тавани за 8-12 сантиметри под оригиналниот ниво.Халогени заштеда на енергија светилки за суспендирани тавани се најпопуларните поради својот долг живот и ниска потрошувачка на енергија.

LED светилки за суспендирани тавани се користи како втор светлина. Овој тип на осветлување е мала моќност, и модели со висок капацитет, висока цени значително се разликуваат.

1. рефлектори за суспендирани тавани2. рефлектори за суспендирани тавани3. рефлектори за суспендирани тавани
4. рефлектори за суспендирани тавани5. рефлектори за суспендирани тавани6. рефлектори за суспендирани тавани

Висечки ламби за тавани,

Различни лустери и ламби изгледаат одлично на таванот тензија, ако се во согласност со целокупниот стил на собата. Голем светилки за тавани препорачуваме употребата на високо и пространи соби. Мали светилки може да се користи во сите области и на различни начини на позиционирање.

Кои лампи за тавани, подобро - точка или суспендирана, да се реши на клиентите и дизајнер. Тоа е важно да го изберат најсоодветен светло за функционална намена на просториите и за внатрешни работи.

1. висечки ламби за тавани,2. висечки ламби за тавани,3. висечки ламби за тавани,
4. висечки ламби за тавани,5. висечки ламби за тавани,6. висечки ламби за тавани,

Видео: Светилки за суспендирани тавани - точка инсталација

Видео: Лед светилки за суспендирани тавани

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рашири тавани - ткаенина или PVC?Рашири тавани - ткаенина или PVC?
Рашири тавани во дневната собаРашири тавани во дневната соба
Мет тавани - добрите и лошите страниМет тавани - добрите и лошите страни
Тавани со осветлување на периметарТавани со осветлување на периметар
Дизајн на таванотДизајн на таванот
Суспендирани таванот во ходникотСуспендирани таванот во ходникот
Точка осветлување за суспендирани таваниТочка осветлување за суспендирани тавани
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
Дизајн таванот во спалната собаДизајн таванот во спалната соба
Суспендирани тавани со осветлувањеСуспендирани тавани со осветлување
» » » Висечки ламби за тавани