LadyVu.com

Видови на суспендирани тавани

Видови на суспендирани тавани

Изработка протегала тавани платно одамна престана да биде една новина, стана вистински благодарение на флексибилност на нивната употреба, богата палета на бои и разумни цени. Сепак, тоа е различноста на нивните карактеристики се обврзува на купувачот да се знае видови на суспендирани тавани и да бидат способни да се движите во нив, која ќе им се овозможи да се чувствуваат непријатност во следните нивното работење.

Мат Бесшевни тавани

Оваа интернет, чија ширина може да се разликуваат во опсег од 3,30 за да се 5.10 метри. Тие можат да бидат произведени, како на филм ПВЦ и ткаенината. Радикална карактеристика на вториот е отпорност на истегнување и мал избор на бои. крпа Бесшевни тавани може да се наслика во било која боја нивната инсталација не бараат употреба на топлина "пиштол". За разлика од нетранспарентно лесна суспендирани тавани ПВЦ платно нивните аналогни не се способни да го издржат поплави соседите, и отпорни на миење. Нејзиниот спектар на примена е доволно широк, сепак, кога донесување одлуки за купување треба да се земе во предвид погоре нијанси.

мат лесна водат potolki1мат лесна водат potolki2мат лесна водат potolki3

Бесшевни сјајни тавани

Овој тип на производ има способност да се во голема мера се прошири визуелен простор и да ја направат нешто повисоки. Сјајна тавани ПВЦ имаат најширок спектар на бои, што ќе ви овозможи да се направи секој ентериер уникатен. Грижата за нив е крајно едноставна, ние може да се каже дека тој е непостоечки. Сепак, мора да се разгледа на фактот дека сјај е во состојба да размислуваат отсјај, зрачи со видео опрема и осветлување уреди кои не секогаш може да биде соодветно.

лесна сјајни водат potolki1лесна сјајни водат potolki2лесна сјајни водат potolki3

Обоени сјајни тавани

Рашири ткаенини во различни бои - единствена можност да се направи за внатрешни работи на навистина прекрасен и неверојатно убава. Меѓутоа, изборот на саканата нијанса е потребно да се земат предвид многу фактори кои може да го намали сите напори за ништо. На пример:

  • присуство на природни и вештачки осветлување;
  • бои за внатрешни работи;
  • човечката перцепција.


Недостатокот на стручна помош privestik дизајнер може да се осигура дека на таванот е буквално "скрши" на вас и направи соба темна и тромав.

обоени сјајни таваниобоени сјајни водат potolki1обоени сјајни водат potolki2

Белата тавани мат

Овој дизајн е идеален за љубителите на класичната бела таванот. И слики на овој вид го прават тоа можно да се правилно монтирање на системот скриени осветлување, без страв од сјајот на таванот. Мат ПВЦ ткаенина погодна за украсување соби во класична насока, како што во комбинација со разни олеснувања, дрво дизајни и baguettes. Со сето ова многу пријатен цените на овие производи, кои се многу пониски отколку, на пример, гипс картон.

Бела мат водат potolki1Бела мат водат potolki2Бела мат водат potolki3

таванот црна сјајни водат

Оваа одлука по завршувањето на таванот може да се спореди со волшебно огледало, продлабочување и правење простор vesinterer мистериозно и загадочна. Најчесто се користи во бањи, но во дизајн на дневна соба има место за него, особено ако ткаенината е украсен со дизајнот на drywall и рефлектори.

Црна водат таванот сјајни 1Црна сјајни водат таванот 2Црна сјајни водат таванот 3

тавани боја мат

Оваа опција е во состојба да се задржи нивната боја, без оглед на влијанието дека осветлување и други декоративни елементи. Тој е во состојба да се создаде удобност во собата и топлина. Сепак, нивниот избор, исто така треба да се земе одговорно, така што нема да биде горчлив во крајниот резултат.

Боја мат водат potolki1Боја мат водат potolki2Боја мат водат potolki3

Во зависност од тоа дали тавани сјај или мат ќе бидат избрани како површина декорација, целата соба ќе се трансформира за да не признавање. И тоа е познавање на она што видови на суспендирани тавани се, ќе им даде можност во нивните домови е неверојатно убава, стилски и практичен.

Видео: Кои се видовите на суспендирани тавани

Видео: Видови на филмови за истегнување тавани

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Материјал за таваниМатеријал за тавани
Таванот се водат сатенТаванот се водат сатен
Бесшевни таваниБесшевни тавани
Варијанти на суспендирани таваниВаријанти на суспендирани тавани
Мет тавани - добрите и лошите страниМет тавани - добрите и лошите страни
Ткаенина таваниТкаенина тавани
Како да се отстрани тавани?Како да се отстрани тавани?
Точка осветлување за суспендирани таваниТочка осветлување за суспендирани тавани
Поправка на суспендирани таваниПоправка на суспендирани тавани
Ткаенина тавани водат - добрите и лошите страниТкаенина тавани водат - добрите и лошите страни
» » » Видови на суспендирани тавани