LadyVu.com

Зенер акни

Зенер акни

Лек за акни Зенер се смета за еден од најефикасните решенија за проблемите со кожата, придружени со воспаление и блокада на порите.

Како што е познато, акни може да се случи поради различни причини, и соодветно да се одговори на ова прашање сеопфатно - се однесува само на обработка, но, исто така, ги реши проблемите на внатрешна природа, која стана причина за појава на акни. На пример, воспаление на кожата често се случуваат поради хормонални пореметувања, и така, ако не се прилагоди на хормоналната рамнотежа, третман на акни нема да бидат ефективни, како што би сакале, без разлика колку добро својства не поседува една или друга маст, лосион или крем.

состав zinerita

При употреба на лекови за акни на прво место пред потребата од примена да биде запознаен со составот, и да се процени како оваа алатка може да бидат ефикасни.

Зенер се однесува на комбинација антибактериски агенси. Во својата структура има еритромицин - ова е првиот антибиотик во класата на макролиди, кој е активен против грам-позитивни коки - стрептококи и стафилококи и кламидија и микоплазма. Таа има ниска токсичност, а со тоа и неговата содржина во Зенер, кој се користи за долго време, многу соодветно. Денес знаеме дека во развојот на акни бактерии играат важна улога и затоа Зенер често е ефикасен против ова заболување на кожата.

Зенер - комбинација на дрога, и поради тоа, во прилог на антибактериско средство во својот состав има ацетат цинк. Заедно со цинк еритромицин акни остава мали шанси да постои.

Така, zinerita составот има следниве ефект на кожата:

  • еритромицин делува како анти-воспалителни и антибактериски агенс;
  • Цинкот го регулира производството на себум, и овој го спречува формирање на акни, исто така, на
n има слаба анти-воспалителни својства и е средство за промовирање на регенерација на ткивото.

Дали Зенер акни?

Зенер помага со акни на лицето, во повеќето случаи. Значи неефикасна, ако бактерии не се причина за осипот. Во овој случај, треба да проверите на тироидната жлезда, дигестивниот тракт и органите на урогениталниот систем.

Од она што им помага на акни Зенер?Овој лек е ефикасен против акни и мозолчиња на поткожното Zinerit помалку ефикасни, бидејќи најчесто причината за нивниот изглед станува повреда на цревата и не се доволно добри за перење.

Во исто време, кога бактериски лезии Зенер се справува добро со своите функции за 2 недели.

Форма на лекови за акни Зенер

За жал, масти за акни Зенер, како и крем и Зенер акни, не постои.

Во аптеките, може да се купи специјални состојки за решение, т.н. zineritom лосион. Пакетот е апликатор за примена на агенс, во прав и растворувач се мешаат според упатството.

Како да го користите Зенер акни?

да бидат обработени по миењето на лицето за две недели со zineritom апликатор или вијалата. Доколку е потребно, по лосион да придавам влогови соодветно на кожата крем.

Што може да биде реакција на кожата на Зенер акни?

лек за акни Зенер

По настанување на Zinerit форми на кожата мазна филм, кој долго време се апсорбира. Оваа е да се осигура дека лекот влијае на акни, како е можно подолго.

Имајте на ум дека оваа алатка не може да се користи подолго од 14 дена, затоа што бактериите имаат способност да се навикнеш на антибиотици, а Зенер едноставно ќе престане да биде активен против нив. Тоа е причината зошто лосион пропишаните курсеви со продолжено прекини.

Меѓу несакани ефекти може да се види гори и лупење на кожата. Ова се должи на содржина на алкохол и цинк кој се суши и се дезинфицираат.

Видео: Како да се ослободите од акните / акни?

Видео: Дали Зенер коментарите акни

Видео: Акни Како да се справат со нив? || Bioderma, Avene, Зенер, Скинорен

Видео: Дали Зенер акни

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Приходите од пост-акниПриходите од пост-акни
Зошто се врати на акни?Зошто се врати на акни?
Третман на акниТретман на акни
Третман на акни на лицетоТретман на акни на лицето
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
АкниАкни
Акни на грботАкни на грбот
Мозолчињата на образите - причиниМозолчињата на образите - причини
Масло од чајно дрво акниМасло од чајно дрво акни
Гнојни акни на телото - причини и третманГнојни акни на телото - причини и третман