LadyVu.com

Аналоген baziron ал

аналог baziron al

Акни е еден од главните проблеми во адолесценцијата (пубертет) период, и во потрага по ефикасни средства за да се справи со тоа е можно да се најде решение за голем број на креми. Еден од најефикасните лекови за третман на акни

се разгледуваа гел Baziron звучници.

Следна ние ги одблизу на карактеристики на дрога Baziron AC акни и кажете што врсниците може да биде заменета, ако е потребно.

Гел Состав AC Baziron

Barizona наизменична струја компонента е пероксид кој ефикасно третира бактерии кои придонесуваат за појава на акни и мрсна кожа регулира и промовира регенерација на клетките. Испуштаат со различна концентрација на активната супстанција -2,5%, 5%, 10%.

До добро се апсорбира дрога, а основната супстанца се рамномерно распределени, се уште е глицерол, акрилат кополимер, дестилирана вода, пропилен гликол и други.

Baziron а.е. е анти-воспалителни и антимикробна агент поседува keratolytic акција и, исто така, го намалува формирањето на мастите, го забавува процесот на кератинизација и оксигенати на кожата и го активира негова регенерација.

Индикации Baziron AU гел

Поради својот оперативен принцип, овој гел е многу ефикасна во третманот на кожата на следниве проблеми:

  • митесери и мозолчиња - како резултат на активната антимикробна ефект врз Staphylococcus бактерии и да предизвика воспаление;
  • Акни - се должи на фактот дека концентрацијата на масна киселина се намалува во масти издвојува тркало, и дел од гел е достапна акрилна кополимер adsorbs вишокот на себум. Ова осигурува дека лојните жлезди намалени во големина, а стапката на раст на клетките се намалува;
  • комедони или blackheads - се прилепува пали скали за покривање на порите, на тој начин формирајќи затка акни, тоа, исто така, се затвора филм на бактерии и себум. паузи гел филм, ги убива бактериите, отстранување на црни точки и спречување на формирање на нови;
  • трофични чиреви формирана на нозете, - циркулацијата на крвта е подобрена, и со зголемување на износот на кислород во нормална исхрана ткиво и го забрзува заздравувањето на раните.

Дрога аналози Baziron КАКО

Исто така, постојат лекови, популарен за лекување на акни. Оваа Скинорен, Zinerit, Klenzit, Differin и водород пероксид.Ајде да видиме што и во кои ситуации е подобро да се користи Baziron AC, Зенер или Скинорен гел.

Zinerit

Структурата zineritom вклучуваат антибиотици - еритромицин, кој по неколку недели на употреба, зависноста се јавува и проблеми со кожата се појавува. Исто така, тоа е само ефективни кога акни, предизвикани од разни бактерии, туку против поткожен формации и алергиски осип тоа ќе им помогне малку.

Скинорен Гел

Скинорен гел исто така е медицински препарат и има keratolytic ефект, но многу луѓе кои го користат постојано, имајте во предвид дека по 3 месеци од проблеми со грбот и повторна употреба на неефикасни крем.

Ау Baziron не создаваат зависност и да помогне дури и откако повториbaziron Ал акни се користи, бидејќи не само што ги убива бактериите, но, исто така, ја инхибира активноста на лојните жлезди, што придонесува за уништување не само на акни, акни, но и со црни точки.

Затоа, можеме да кажеме дека Baziron AC е поуниверзално и разноврсна дрога во борбата против проблеми со кожата. При изборот на лек за лекување на акни или акни треба да бидат свесни дека Ау Baziron е контраиндициран кај деца под 12 годишна возраст, бремени жени и доилки.

Но, тоа не е подобро за себе, но прва посета на дерматолог. Исто така, во некои случаи, може дури и да треба да се консултираат гинеколог или ендокринолог.

Видео: AC Baziron не сакаат да бидат во рамки поради акни

Видео: Борба против акни / или многу корисни совети :)

Видео: Baziron звучници. Борба против акни

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Гел azelikГел azelik
Маст за акни на лицетоМаст за акни на лицето
Акни - ТретманАкни - Третман
Зенер акниЗенер акни
Гел СкиноренГел Скинорен
Акни на грботАкни на грбот
Мозолчињата на образите - причиниМозолчињата на образите - причини
Ние лекување на акни маст ichthyolНие лекување на акни маст ichthyol
Гел klindovitГел klindovit
Скинорен кремСкинорен крем
» » » Аналоген baziron ал