LadyVu.com

Слајд аеробик

Имаше оваа линија на аеробик не е толку одамна. Го добиле своето име од слајд (во превод од англиски јазик -. Слајд) - посебна песна со лизгачка површина и рестриктивни амортизери на двете страни, што е стандардна големина 183h61 см Овој тренд не само аеробни вежби, но исто така и сила.

Движење по патеката како движењето на скејтери и скијачи. На почетокот на часови нема да биде лесно, особено на почетокот, додека не се навикне на патеката. Ако никогаш не сте skated, прво ќе работат на стабилноста штом е донесена на лента, може да се движи на повеќе комплексни комбинации на подигнување и нога на чекори, вртење на торзото.

За играње слајд аеробик треба посебен чевли кои добро ја доловува тибија, а на врвот на таквите чевли да носат специјални чорапи или booties за подобра лизгање на патеката.

Јас исто така би сакале да ги предупредиме дамите на билки, бидејќи аеробик слајд само навидум толку едноставен и весели вид на аеробик, но всушност тоа е доста трауматично. Затоа, изборот на овој вид на обука, најдобро е да се консултирате со вашиот лекар, особено ако имате проблеми со колената и 'рбетот. Овие аеробни вежби се најсоодветни за жените утврди кои сакаат да се донесе нешто ново во својот спорт.Девојки прави аеробик таква причина, бидејќи аеробик слајд се смета за најефикасен начин да согорува калории и масти, и лесно го елиминира непотребните сантиметри во колковите и карлицата.

Придобивките од аеробик

Неспорно е дека аеробни вежби носи многу предности:

  • зајакнува кардиоваскуларниот и респираторниот систем;
  • развие издржливост;
  • зајакнување на мускулите;
  • Девојки прави аеробик
  • подобрува координацијата движење;
  • подобрување на чувство на рамнотежа и умешност;
  • согорува калории и да придонесе за губење на тежината.

Тоа е многу важно да се правилно избрани музика за аеробик. Тоа треба да биде ритмичка и така да биде во можност да остане во чекор со темпото. По сите, музиката е како спортски ориентација не е позадината, и ги поставува на целокупниот ритам на класа, и значително ги зголемува духовите кои се вклучени, бидејќи благодарение на музиката зачувана полесно движење.

Многу жени сакаат аеробик други спортови, поради неговата активност, ритамот и ефикасност. По овие сесии, не само што ќе се зголеми тонот на телото, но, исто така, расположение за остатокот од денот.

Видео: Слајд аеробик (2007)

Видео: Фитнес 5 "ѕвезди"

Видео: Плазма салата. слајд

Видео: Кардио вежби | Слајд аеробик во фитнес студио Фламинго

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како го направи чекор аеробикКако го направи чекор аеробик
Аеробик за бремени жениАеробик за бремени жени
Одење домаОдење дома
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Опрема за аква аеробикОпрема за аква аеробик
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Вода аеробик: ПредностиВода аеробик: Предности
Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината
Аеробни фитнесАеробни фитнес