LadyVu.com

Моќ аеробик

моќ аеробик

Моќ аеробик - збир на вежби насочени исклучиво кон подобрување на метаболизмот во организмот, додека, исто така, зајакнување на мускулите и помага да се ослободи од вишокот килограми.

Аеробни вежби - е, пред сè, чекорите се многу слични на танц потези од кои се случува да танцуваат комбинација - лигаментите. чекор аеробик власт нема никакви танц чекори, постои само сила вежби кои се прават со многу малку напор, со доволно висока стапка. Најчесто, како и напорите на тегови до 10 кг или посебен аеробни прачки може да се користи bodibary.

Аеробик носи огромни придобивки за организмот. Значи, кога го прави зајакнува коските, кардиоваскуларниот систем, ја намалува можноста за развој на атеросклероза, се зголемува ефикасноста. Придобивките од чекор аеробик лежи во фактот дека овој вид на фитнес најмногу ефект на губење на тежината. Тоа е овој аспект се најмногу привлекуваат девојки.

Патем, денес, повеќето од дамите не се откажат аеробни вежби дома. Впрочем, денес на интернет не е во недостаток на точниот опис на овие или други вежби. Аеробик има мали контраиндикации - се разбира, тоа е висока температура, вртоглавица, присуството на рак и фрактури, што се случи пред помалку од шест месеци.

Исхрана за аеробикНајдобар оброци пред и по вежбање е тресењето на протеини. Тоа е продаден во форма на прав, е наменет за губење на тежината и раст на мускулите. Таквите производи не содржат масти и не им даде дополнителна тежина, тие исто така се богати со витамини и содржи оптимална количина на протеини.

Од едноставна производи:

  1. пред тренинг: Два до три часа - и обично внесот на храна, тоа е подобро да се даде предност на јаглехидрати (ориз, леќата) и протеини (месо од живина, риба).
  2. За половина час пред тренингот може да се пие јогурт или јаде банана.
  3. За време на обуката: Постојано го надополнува резервите со вода во телото, тоа е подобро да се пие вообичаените чиста вода.
  4. по завршувањето на обуката телото е секогаш во режим на горење масти и калории, но да се врати на мускулите треба протеини.

Ако сакате да изгубите тежина, во попладневните часови не треба да јадат јаглехидрати и се минимизира потрошувачката на заситени масти.

Моќ Аеробик: вежба

  1. Нозете рамо ширина чорапи во паралела. Рацете со тегови на рамо ниво. Наведнуваат и unbend рацете нагоре додека не се чувствуваат чувство на печење во мускулите. По одмор, можете да го повторите вежбата повторно.
  2. Поставите назад гимнастички клупата под агол од 45 степени. Легнете на десната страна и ја преминал нозете, остатокот на прстите на подот. Ставете ја десната рака под главата. Во левата рака ги гира и да се обиде да ја повлече надвор, така што, кога раката беше паралелно со телото, гира допре до бедрото, и дланката свртена надолу. А рака лифт до гира, пауза, се врати на стартната позиција. Пред секое повторување се поврзете и долниот лопати без кревање на рамениците.
  3. Тегови земе во рака, нозете рамо ширина распаѓа. Не се менува позицијата на телото, палец на десната нога, обидете се да се распоредат под агол од 45 степени, да преземе чекор на страна и скок. Повторете го истото и со другата нога.
  4. Помине левата глуждот манжетни во кабел влечење на. Застанете странично на правото решетката на неблагодарна работа на растојание од половина чекор. Десната страна на поддршка, од лево стави на ремен. Малку се подигне на левата нога и цврсто ја земе малку напред и на страна, така што на аголот е 45 степени. Бидете внимателни да не се наведнуваат на коленото на поддршка на ногата.

Алтернатива сет на вежби што можете да видите во ова видео:

Видео: Моќта аеробик + рамената + поп + вести

Видео: моќ аеробик, чекор аеробик, аеробик, sculpt, intrenval

Видео: аеробик. сила за обука

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одење домаОдење дома
Аеробик: слабеење - вистинскиот избор!Аеробик: слабеење - вистинскиот избор!
Аеробик за губење на тежината домаАеробик за губење на тежината дома
Слајд аеробикСлајд аеробик
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Опрема за аква аеробикОпрема за аква аеробик
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Вода аеробик: ПредностиВода аеробик: Предности
Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?Кој ќе им помогне да се постигне чекор аеробик?
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината