LadyVu.com

Аеробик видови на фитнес

видови на фитнесна

Оваа статија ќе ви кажам да не само она што вид на фитнес за да се избере, но, исто така, за тоа како да се постигне тенок фигура и телесната тежина во 3 лесни чекори.

Чекор 1 - редовно да се вклучат во фитнес

Фитнес - е најдобриот начин не само да се губат телесната тежина, но исто така имаат витка фигура. Се разбира, за ова ќе треба да се занимаваат со фитнес редовно. Останува прашањето, каков вид на фитнес за да се направи подобро, бидејќи на ефикасноста на различни комплекси на вежби се движи, и соодветно рок достигнување ќе бидат различни. Ние ќе се обидеме да ви помогне да го изберат видот на фитнес, кои не само што ќе биде најинтересно за вас, но, исто така, да ви помогне да се постигнат резултати што е можно поскоро.

Чекор 2 - силно вклучени во фитнес

Значи, ако сакаме да се постигнат резултати брзо (телесната тежина, се поправи на сликата), тоа е важно не само редовни, но, исто така, интензитет класи. Тоа интензивни аеробни вежби ќе ви помогнат да се отстрани вишокот на масно ткиво и телесната тежина. Затоа, ние Ви препорачуваме да изберете аеробик, и нејзините најпопуларни дестинации се:

 • чекор аеробик (за класи, посебна платформа што го прави тешко вежба уште потешко, со максимална ефикасност на вработување);
 • танц аеробик (за љубителите на танцот, секогаш е добра идеја да се комбинираат бизнис со задоволство);
 • велосипедизам (особено интензивна обука со велосипед);
 • fitball-аеробик (вежби со специјална топка за фитнес);
 • лента за трчање (повеќето достапни вежбање).

Тоа е овие видови на аеробик денес најпопуларните и во побарувачката.

Чекор 3 - ефикасно водење фитнес

Во прилог на првите две компоненти - регуларноста и интензитет, тоа е важно да се почитуваат во училницата темпо за одреден период на време, не заборавајќи за пулсот. Одреди оптималната параметри на вежбање (времетраење, оптоварување) ќе ви помогнат фитнес инструктор, не занемарување на професионални консултации.Целта на аеробниот тренинг - тон myshsch, бројот станува позатегната, тежината е намалена, тогаш тоа е полесно да се задржи. Ваквите резултати тешко да се постигне, на пример, само седи на диета. И тоа не е сè, аеробик елиминира хроничен замор, да се чувствувате вклопуваат и да бидат способни да го контролираат вашиот апетит.

Ефект на аеробни активности се должи на стимулација на метаболизмот, што резултира со забрзување на согорувањето на вишокот на масно ткиво.

Кога еден од видовите на аеробни фитнес да се обрне внимание на она што проблемот области бројката сте загрижени. Ако тоа е на колковите и задникот, а потоа треба чекор аеробик и џогирање. Ако сакате да изгубите тежина во целина, за да се постигне тенок фигура, треба еден сеопфатен аеробни вежби, како што се:

 • обликувањето + fitbol аеробик;
 • чекор аеробик + fitbol аеробик;
 • возење велосипед + моќ + товар неблагодарна работа.

Добра опција е интегриран класи, вклучувајќи танцување и сила обука на симулатори. Класи треба да се менуваат секој втор ден.

Значи, она што треба да се има предвид кога ќе го направите вашиот избор:

 • Ние треба да се вклучат, на редовна основа (3 пати неделно);
 • во текот на работата мора да се почитуваат интензитет товари;
 • исхрана усогласеност
 • контрола на телесната тежина.

Видео: Чекор аеробик + моќ фитнес трендови

Видео: Фитнес Плус. аква аеробик

Видео: Пракса Таи-Бо. Борба против аеробик. Тае-бо фитнес.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Фитнес програма за губење на тежинатаФитнес програма за губење на тежината
Одење домаОдење дома
Аеробик за губење на тежината домаАеробик за губење на тежината дома
Дали јогата на телесната тежина?Дали јогата на телесната тежина?
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Фитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежинаФитнес програма: што да се избере и како да се губат телесната тежина
Вода аеробик: ПредностиВода аеробик: Предности
Чекор аеробик за губење на тежинатаЧекор аеробик за губење на тежината
Аеробни фитнесАеробни фитнес
» » » Аеробик видови на фитнес