LadyVu.com

Zumba за почетници

Zumba за почетници

И покрај фактот дека моделите се постојано критикуван за прекумерна слабост, нивните слики во модни списанија и на телевизија допрва треба да даде позитивни резултати, а се поголем број на жени посветени на одржување на вашето тело во добра форма. Фитнес клубови нудат голем број на активности, од кои многу се прилично монотоно, поради тоа што на слушателите доста брзо уморни, а понекогаш губат мотивација да посетуваат настава. Во однос на ова, се издвојуваат лекции Zumba, аеробик во кои комплексно испреплетени со танцување различни стилови, со што класи се добиваат неверојатно интересно и забавно.

Zumba за почетници

Опишете ја движења кои се дел од овој вид на фитнес како зумба, може, освен дека само една професионална танчерка кој се наоѓа оваа чудна мешавина на елементи на Бачата, самба, меренге, фламенко, салса, Африка и хип-хоп. Како што вели поговорката, подобро да се види еднаш, отколку да слушнете сто пати - обрне внимание на видео лекција.

Дури и ако на прв се чини дека на вас, кои никогаш нема да биде во можност да остане во чекор со инструктор, тоа е само вашите стравови, и ништо повеќе. Само после 1-2 недели на редовна обука фитнес програма Zumba ќе биде доста хармонично ги изврши сите движења, вашето чувство за ритам е во голема мера подобрена. Вреди да се напомене дека во оваа насока многу движења и чекорите кои се преземени од аеробик, ако го направи тоа порано, тоа ќе биде многу полесно да се започне.

Zumba: обукаZumba класи се енергични, интересно, забавно и одиме на нив - задоволство. Ако поради некоја причина тоа не е можно, тогаш тоа е можно да се организираат обука дома. Сепак, за да започнете е барем неколку пати да оди на фитнес клуб, додека инструкторот го објаснува движењето и помага ако се прави нешто погрешно.

Zumba дома, сепак, ќе ви донесе истото дејство како класа во клубот, под услов дека ќе се вклучат во најмалку 2-3 пати неделно. Ако одберете Zumba губење на тежината, а потоа под внимателно следете како индикатори:

  • важно е да се започне секогаш со загревање, проверете накуцване;
  • раце за време на движење мора да биде напната, притиснете го извади телото да се движи лесно;
  • мора да внимаваш за дишење: не го засолнување или дишат преку устата.

Не бараат веднаш да се приклучат во танц: Прв поглед на видео вежби, и кој го разбира секое движење, како и во предложената варијанта нас. Така ви се придружат ќе биде многу полесно, и зумба за почетници ќе успеат да те многу полесно.

Видео: Zumba за почетници

Видео: Во ритамот на танцот. Zumba (давање №1)

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што танци им помогне на телесната тежина?Што танци им помогне на телесната тежина?
Танцување за слабеењеТанцување за слабеење
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Тело балет за почетнициТело балет за почетници
Облека за ZumbaОблека за Zumba
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Танц фитнесТанц фитнес
Zumba: МузикаZumba: Музика