LadyVu.com

Zumba фитнес

Zumba фитнес

Zumba Фитнес - нов збор во танц аеробик. Овој тренд го прави можно не само да ги реализираат своите соништа за совршена, тон фигура и рамен стомак, но, исто така, да се намали стресот, да се ослободи од стресот, подигнете расположението, како и развивање на чувство за ритам. Примамливо, не е тоа?

Фитнес танц зумба: Предности

Прво на сите, Zumba аеробик е наменета за оние луѓе кои сакаат да ги нормализира вашето тело. Висок квалитет на аеробни вежби, желбата да се обрне внимание на секоја мускулна група - тоа е она што ја карактеризира оваа област. Zumba движење - ова аеробик, танц аеробик и салса и Бачата и меренге и фламенко и Африка, па дури и хип-хоп! Сето ова ви гарантира одлични резултати во форма на зголемување на тонусот на мускулите, брзо губење на масти, подобрување на издржливоста и добро расположение од запаливи танц!

Zumba и корисни за деца и возрасни, како што ги вклучува сите мускулни групи и им овозможува да работат лесно, без напор. Интересна вежба е многу поефикасна од монотона и повторувачки, бидејќи тие се подобри расположението и нивото на серотонин хормон, недостигот на која постојано се привлечени од слатка и штетни.

Уште еден позитивен аспект на танцот зумба за губење на тежината - во поголема мера, тоа не е аеробик, танцување, што е одличен начин да се намали стресот! Почна да присуствува како часови, ќе забележите дека вашата раздразливост исчезнува, ќе стане помирни и повеќе весели.

Што треба да trenirovkok Zumba?За да почнете со обука, вие не треба да ги купите било скапа опрема или дополнителни спортска опрема. Сите што е корисно за вас - тоа е вообичаена облека за фитнес:

 • спортски дрес или кошула;
 • спортски панталони, хеланки или Капри;
 • Фитнес чевли или светло пешачење чевли.

Тешко некој би рекол дека фитнес класи на Zumba се многу повеќе да се забавуваат во група. Меѓутоа, ако немаат можност да присуствуваат на фитнес клуб, тоа е можно да се создаде привид на преполн, осврнувајќи се на видео лекции висок квалитет - еден од овие ви нудиме во овој член.

Zumba: Фитнес дома

Ако одберете да ги учат дома, погледнете целосната видео лекција што ги нудиме. Тоа исполни сите норми кои се толку важни за почетници и за оние кои веќе долго време се ангажирани. Овие елементи вклучуваат правилен загревање со елементи релевантни движења хармонично составен активност и добра накуцване.

Никогаш не сте направиле видео вежби? Тука има речиси и да нема посебни суптилностите, освен за следново:

зумба танц за губење на тежината
 • мора да внимаваш за дишење, нос рамномерно дишење;
 • Повторете го движењето е за инструктор;
 • најдобро е да го поставите на лаптоп пред огледало, така што го виде и инструктор, и мене;
 • зумба бара интензивна рацете, нозете, стомакот, и подготвени исправениот грб;
 • за време на вежбање е многу несакани прекината обезбеди си доволно време;
 • зумба вклучува некои убедливо движења и чекори, така што е потребно во собата, што остава многу простор за движење;
 • не се мрзливи во секое време да се направи за загревање и да се излади;
 • Вие нема да видите многу ефект од седниците, освен што постојано ги држат 2-3 пати неделно.

Покрај тоа, ако имате потреба при користење на Zumba губење на тежината, можете да го користите некои посебни трикови: на пример, пред да одам да пијат една мала чаша кафе без крем и шеќер. Ова ќе ви овозможи да се активира метаболизмот и поенергично да се однесуваат за време на тренингот, гори повеќе масти. Главната работа, тогаш јадат не порано од еден час и половина, а пред тоа само малку маснотии белковини - млечни производи, пилешки гради, итн

Видео: Zumba Фитнес. Телесната тежина Танцување: притиснете го и нога

Видео: Kamelia - Амор - Zumba Фитнес - Службен кореографија на Claudiu Gutu

Видео: Zumba Фитнес - La nunta ASTA

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Танцување за слабеењеТанцување за слабеење
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Облека за ZumbaОблека за Zumba
Опрема за аква аеробикОпрема за аква аеробик
Како да се направи себе си се направи фитнесКако да се направи себе си се направи фитнес
Танц аеробик за губење на тежинатаТанц аеробик за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Танц фитнесТанц фитнес
Zumba: МузикаZumba: Музика
Аеробни фитнесАеробни фитнес