LadyVu.com

Воздух од вагината

воздух од вагината

Причини за вагинално воздух бега, тоа е природно - често тој добива таму за време на сексот, а по неговото завршување, вагинален воздух враќа назад. Воздух во вагината не е патологија, и затоа не бараат третман. Сепак, оваа појава се должи на слабоста на женски генитални мускулите, кои, ако понатамошен напредок, порано или подоцна доведе до пролапс на внатрешните органи во карлицата, атонија на мочниот меур, и други болести.

Зошто од вагината на воздухот?

За време на воздушните пумпа пенисот во вагината секс - таа работи како на клипот, а по сексуален однос, вагината се протегала и полни со воздух е стеснет со намалување на мускулите. Најчесто, воздухот влегува во вагината за време на сексот, ако жената го позиција Bozeman, како што тој се впушта во вагината во големи количини во почести повлекување на пенисот и намалување на времетраењето на престојот во вагината, пенисот.Но, еден загрижен за тоа зошто после секс бучни од воздухот што е во вагината, и тоа беше таму, па дури и звукот на издувниот воздух прави да се чувствува непријатно жена. Ако воздухот излегува од вагината после породувањето, жената може да се сомневаат во неговата болест, но причината е - во мускулниот тонус тоа се промени по породувањето - воздух често излегува од вагината после секс со слабост на мускулите на вагината кај жените.

Како да се справи со воздухот "пеење вагината"?

Од излезот на воздухот од вагината - не е болест, ако нејзиниот излез од вагината после секс, и звуци кои се добиени во исто време, не се збуни две сексуални партнери, а потоа да се направи нешто што не е потребно. Ако овој феномен е непријатно, можете да се обидете да го промени држење и аголот на наклонот на вагината за време на сексот, барем повлече пенисот од вагината и постојано присуство таму се направи. Во прилог на мерките преземени од страна на двајцата партнери, жената се препорачува сет на вежби за зајакнување на карличните мускули.

  1. Една од овие вежби - контракција на мускулите на вагината од време на време на одмор, или компресирање на нив во текот на мокрењето пред неговото раскинување, а потоа се релаксира неколку пати за неколку секунди.
  2. Друга вежба - е наизменично затегнување на мускулите на вагината, анусот.
  3. За време на сексуалниот чин може да се врши слична вежба - клешта за неколку секунди, мускулите на пенисот од вагината (но не на препоните) зошто воздух излегува од вагинатаа потоа истите тие мускули да им помогнам на пенисот.
  4. друг вежби за зајакнување на мускулите на вагината - сквот, што е побавно, се широко се шири со нозете, освен и рацете на појасот, седна, се обидува да остане во оваа позиција што е можно подолго, а потоа се на стартната позиција.

Овие едноставни вежби може да помогне да се избегнат незгодни моменти поврзани со излезот на воздух на вагината по сексуалниот однос. Но, најважно - Кегел вежбите за жените Тоа е најдобрата превенција на болести поврзани со пролапс на репродуктивните органи по породувањето или со возраста.

Видео: Распеани вагината.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Посткоитална циститПосткоитална цистит
Големината на вагинатаГолемината на вагината
Матката пролапс - СимптомиМатката пролапс - Симптоми
Непријатност во вагинатаНепријатност во вагината
Локација на вагинатаЛокација на вагината
Малку вагинатаМалку вагината
Зголемување на киселоста на вагинатаЗголемување на киселоста на вагината
Структурата на вагинатаСтруктурата на вагината
Вагинален конусиВагинален конуси
Зошто чешање на вагината?Зошто чешање на вагината?
» » » Воздух од вагината