LadyVu.com

Callanetics вежби: 6 дел - стомачен танц

Овој сет на вежби како финализирањето на вашиот подмладена фигура. Мускулите кои во претходните вежби потоа затегнати, а потоа опуштено, мора да биде зајакната со помош на соодветни напон дозирање.
Слушнете за вашето тело. Само вие можете да им суди на степенот на тензија на мускулите. Секој треба да се чувствуваат на границите на нивните способности. Главната работа во овие вежби е на товар на сврзните ткива кои го опкружуваат мускули. Ако тие не се соодветно се протегала, тие губат својата еластичност. Ова не само што ја ограничува мобилноста на лицето, но, исто така, го прави мускулите премногу олеснување, а за жените тоа не изгледа многу естетски префинета.

Callanetics. 26. Вежба стомачен танц

Вежби за карлицата, земени како примерок на доброто движења на ориентални танчерки. Фондација кружни ротација на карлицата.
Коленичи пред огледало и да се обиде. Ова е стомачен танц! Оди напред, ротирање колковите. Многу брзо се забележи како атрактивна овие хип, како што се лебдат движења.

Callanetics. стомачен танцКлекнат надолу, се повлече на поврзани рацете над главата, па како да се чувствуваат дека најмалку 5 см над челик.
Подигнете стеблото 10-20 см над потпетици и се протега назад нагоре колку што е можно.
Во оваа позиција, се движи колковите на десно колку што можеш. Чувајте ги вашите главата и рамениците висока. Бавно движење на карлицата опише круг. Се протега колку што е можно на левата страна.
И така на десно и на лево 5 пати.
Потпетици допира задникот не може.Callanetics. 27. Вежба стомачен танц.

Callanetics. стомачен танцЗемете на колената, нозете заедно, скрстени раце над главата.
Борете се со сета своја сила до. Полека ја спушти кон петиците. Кога ќе почувствувате дека во еден момент ги допре силно Стискаш задникот и задржете оваа позиција за момент, брои до 10 и да се применат повторно.
Повторете 10 пати.

Callanetics. 28. Вежба стомачен танц.

Callanetics. стомачен танцОваа вежба е продолжение на претходниот. Кога паѓа, сметаш дека може да го допре потпетици, силно ги заостри задникот и да се поттикнат на карлицата нагоре.
Се сеќавам како кукли се чуваат на подиумот: тие се секогаш "турка" карлицата за да се скрие задникот. Се преживее во оваа позиција за 2 секунди.
Тогаш силата на внатрешните мускули на бутовите и карлицата полека се претвори целото тело на почетна позиција (на колена).
Повторете 10 пати.

Видео: MOV GRUDYu.Uprazhneniya.Uroki стомачен танц

Видео: Callanetics со Callan Пинкни

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Callanetics, 1 дел вежбање. загревањеCallanetics, 1 дел вежбање. загревање
Стомачен танц лекции за почетнициСтомачен танц лекции за почетници
Стомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципацијаСтомачен танц: гаранција за добро расположение и еманципација
Callanetics вежби. 7 дел. зајакнување на нозетеCallanetics вежби. 7 дел. зајакнување на нозете
Стомачен танц за губење на тежинатаСтомачен танц за губење на тежината
Callanetics вежби. Дел 4. Тенки нозе 2Callanetics вежби. Дел 4. Тенки нозе 2
Callanetics. Вкупно шема вработувањеCallanetics. Вкупно шема вработување
Callanetics со Татјана копјеCallanetics со Татјана копје
Callanetics домаCallanetics дома
Callanetics за губење на тежинатаCallanetics за губење на тежината
» » » Callanetics вежби: 6 дел - стомачен танц