LadyVu.com

Насловна Фитнес - вежби

Фитнес вежби дома

Секој од нас сонува за мали и тон фигура. Познато е дека најдобар начин да се задржи во форма - е редовно вежбање. Пливање, аеробик, бодибилдинг, гимнастика - секоја жена може да се најде нешто на вашиот вкус. Но, кога нема време за салата или други проблеми спречи посетуваат обуки, да се вежба може да биде дома. Многу жени сакаат фитнес дома, бидејќи тоа е погодно - затоа што со цел да започне класи само треба да се одвои простор во станот, се стави на удобно облека и чевли, игра соодветна музика. На прв поглед можеби ќе треба да се практикуваат посебен CD со вежби за фитнес во вашиот дом. И да им помогне во изборот на индивидуални вежби за фитнес дома фитнес тренер може да се на нашиот форум.

Подоцна во статијата од најефикасните вежби за фитнес во дом за различни делови од телото.

Насловна Фитнес - вежби за печатот

А добра фигура во поголемиот дел од жените и мажите, пред се поврзани со рамен, затегнат стомак. Сепак, голем број на фер секс е стомакот е проблемот области на телото. Во фитнес тренинг дома мора да бидат вклучени вежби за стомак:

  1. Легнете на рамна тврдата површина, го свитка нозете во колената и исправете ги рацете пред него. Нежно подигнете назад во вертикална положба, која се протега рацете напред. Кога на градниот кош допира колената, исто така без проблеми се врати во првобитната позиција домување. Вежба треба да се повтори 10 пати без пауза. За време на вежбање, нозете треба да бидат релаксирани.
  2. Вежба "ножици". Легнете на рамна површина, која се протега рацете покрај телото. Подигнете нозете под агол од 30-45 степени во однос на подот и малку, освен. Без намалување наизменично премине вашите нозе и растителни 10 пати. После тоа, на нозете може да се намали. По треба да се повтори 1-2 минути вежбање.

Насловна Фитнес - вежби за задникотЕластична и затегнат задник ни овозможи да гордо носат повеќето искрен костим за капење и тесни работи. Затоа, не се прави фитнес дома, не заборавајте да се најде време да се вежба задникот:

  1. Широко се организира нозе, раце, и да ги следат poluprisedaniya максимум напрегање на мускулите на задникот. Во текот на сквотови пета треба да се погледне во друг и не доаѓаат надвор од земјата. Вежба треба да се врши 30 пати.
  2. Вежба "скок". Стави ги рацете на ременот, во собата на десната нога напред, виткање на колената под агол од околу 90 степени. Следете пролет сквотови додека го држите станот назад. По 10 стомачни, преминете нозе.

Фитнес дома - назад вежби

Многу жени прават фитнес дома, запоставени вежби за грб, затоа што овие вежби не даде брз ефект. Всушност, обука на грбот мускули се потребни за непречено и убава поза одењето.

Фитнес програма дома вежбање
  1. Легнете на стомак на рамна површина, се водат вашите раце напред и да се релаксираат. Земете длабок здив и подигнете го горниот дел од телото. Раце во ова време мора да се повлече напред. Брои до пет години и се врати на стартната позиција. Вежба треба да се повтори 10 пати.
  2. Коленичи и се потпреме рацете на подот. Десната рака колку што е можно, обидете се да се повлече напред и левата нога во тоа време се повлече назад. Брои до 10 и се врати на стартната позиција. После тоа, истото со левата рака и десната нога.

Во комплексот на вежби за фитнес во дом за губење на тежината треба да бидат вклучени вежби за нозете, колковите и рацете. Важно е да се даде на оптоварување низ телото - само во овој случај, најдобри резултати може да се постигне.

Вежба фитнес дома - ова е најдобро решение за жените и девојките кои не се грижат за нивниот изглед и состојбата на своите фигури.

Видео: Фитнес дома: 4 Вежби за убави гради

Видео: Топ 20 вежби за задникот Фитнес куќа

Видео: Фитнес дома: 4 вежби за убави нозе

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Одење домаОдење дома
А сет на вежби домаА сет на вежби дома
Аеробик видови на фитнесАеробик видови на фитнес
Фитнес за бремени жени - 1 мандатФитнес за бремени жени - 1 мандат
Фитнес дома за губење на тежинатаФитнес дома за губење на тежината
Zumba Фитнес - танц и hudeyZumba Фитнес - танц и hudey
Женски фитнесЖенски фитнес
Аеробни фитнесАеробни фитнес
Фитнес за губење на тежинатаФитнес за губење на тежината
Видови на фитнесВидови на фитнес
» » » Насловна Фитнес - вежби