LadyVu.com

Согорувањето на мастите вежби

согорувањето на мастите вежби

Не постои универзална вежба или генијален исхрана која ќе биде во можност да ве спаси од расипување на живот, проблем област озлогласениот. борбата прекумерна тежина

Тоа може да се фокусира и да се интегрира со помош на (жал за баналноста) правилна исхрана и секоја комплексна масти горење вежба само. Ние ја нагласуваме: вашето тело ќе биде спасен речиси било каков вид на физичка активност. Еве главната работа - тоа е да се движат.

Формално, најдобрите согорувањето на мастите вежби - комбинација на кардио и сила treniga. За да се објасни на единственоста на оваа комбинација е многу едноставна. Кардио забрзува чукањето на срцето и дишењето, во исто време се активира и метаболизмот, а со тоа и нашата способност да се горат мастите. Тоа е зошто не можете да направите без било каков вид на "срцето вежба":

 • џогирање;
 • пливање;
 • велосипед;
 • скокање јаже;
 • танцување.


Вториот елемент на идеална вежба масти горење - тоа е сила обука. Не плашете се од мандатот, бидејќи тоа не е на клупата на печатот и deadlift тешки тегови. Сила за обука - тоа сквотови, склекови, транспорт на стомачни мускули, грбот и се друго. Само вежби кои предизвикуваат активно мускули договор може да те направи "веќе" во волумен. Поради сила обука телото престанува да биде мало, и се појави на сајтот на масти во мускулите, не ќе може да се врати обраснати со масти, бидејќи мускулите е активно консумираат калории.

вежби

Нашите сет на вежби - ова е дело на пет жени кризните подрачја. Станува збор за трицепс (што е, на местото каде што масти виси кога укинување на оружје), во врска со согорувањето на мастите вежби за стомакот и од страните на препоните, како и на задникот.

Ова е навистина ефикасни согорувањето на мастите вежби кои ќе го промените вашиот изглед непрепознатливи во само еден месец. Доколку, сепак, ќе се посвети секој ден оваа тешка лекција колку што е 10 минути.

 1. Започнуваме со трицепс - ние треба тегови со тежина од 2-3 килограми, или шишиња со вода или песок. Прифати решетката стрелец - левата нога напред и се наведнуваат црпи, десната нога - издвои и да се повлече назад. Кант тело паралелно со подот, ние се подигне на десниот лакт над задниот дел од левата рака на бутот против предните нозе. Од оваа позиција, да почнеме да се исправи на лактот - и полека издишете, со чувство на нашата работа на трицепс. На врвот за само една секунда задоцнување напнатоста на мускулите, а потоа се релаксира за рака и ја урне со IP. Изведување на 20 повторувања на секоја рака.
 2. Дијамант склекови - ставаш рацете заедно, долниот градите надолу на дланка, на подот се постават нозе до колена. Ние се спушти гради во рацете и пораст. Изведување 20 пати.
 3. Бока - се качат, рацете свиткани во лактите и стискаш прстите во тупаници. Наведнува една нога на страна. Изработка на страната на извртување - се подигне вашата десна нога на рацете и телото се спушта на нозете, а потоа се намали на ногата и го крева на градите, рацете правење на потег кон подножјето. Наизменични движење странично и напред. Изведување 20 пати на ногата.
 4. Прес - вежба лента. Прифати поза ленти, а потоа направи Zhabko - скок затегнува нозете на раце и да се вратите назад. Повторете 20 пати.
 5. Препоните - нозете пошироко од рамената, нозете се одгледуваат, освен, клеча и го стави рацете на колковите. Од оваа позиција, ние скокаат од врвот, чорапи влече надолу и се врати на сквотот. Изведување 20 пати.
 6. Задникот - паѓа, легнете на грб, рацете покрај телото, нозете свиткани во колената. Рацете се постигне за пета доаѓа од подот на карлицата, ние се поправи оваа ситуација. Во оваа позиција, ние се комбинираат 20 пати колена заедно и се шири нозете на страна, а на задникот не треба да се движат.

Видео: Најдобрите согорувањето на мастите вежби. Елена Yashkov

Видео: Обука за губење на тежината дома. Согорувањето на мастите вежби. №1 ден.

Видео: Интензивни согорувањето на мастите вежби

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да горат масти?Како да горат масти?
Согорувањето на мастите кремСогорувањето на мастите крем
Вежби за слабеење задникотВежби за слабеење задникот
Програмата за обука за согорување на маститеПрограмата за обука за согорување на мастите
Тренинг за согорување на маститеТренинг за согорување на мастите
Како да се отстрани поткожни масти?Како да се отстрани поткожни масти?
Tabata вежби за жениTabata вежби за жени
Кардио за губење на тежинатаКардио за губење на тежината
Гори стомакот мастиГори стомакот масти
Кардио тренингот домаКардио тренингот дома
» » » Согорувањето на мастите вежби