LadyVu.com

Гори стомакот масти

гори стомакот масти

Денес, секој сака да биде тренд - а тоа значи да се биде млад, трендовски и тенок. Тоа е причината зошто толку многу жени притискање на прашањето за тоа како да се забрза согорувањето на мастите. Како што знаете, најпроблематичен дел од женското тело - тоа е стомакот, кој прв пат зема сосем убаво браздата, а потоа и оваа браздата тивко расте, и во еден момент ќе сфатите дека тоа е време да се смени нешто, бидејќи половината е јасно повисока од посакуваното и страничен поглед на веќе не е толку примамливата.

Исхрана за согорување на мастите

Согорувањето на мастите во телото започнува со правилна исхрана, наместо краткорочни диета која ветува дека ќе те спаси од 10 килограми за 5 дена (по таквите диети, најверојатно ќе добијат екстра килограми, а тоа ќе биде уште полошо отколку ако дури и навистина ништо не). Значи во овој случај, исхраната збор што значи системот за снабдување со електрична енергија, која треба да стане норма за вас, а не се придружени со краток период на својот живот.

Ефективна масти горење бара спроведување на таквите едноставни правила засекогаш:

  1. Не се прејадувај! Сето она што ви се јаде надвор од инерција, ќе биде одложена на половината. Не јаде се што е во чинијата: јадете полека, џвакање темелно и на чинија наметнува на третата или дури и половина помалку од вообичаените (и плочата треба да се помали димензии).
  2. Отфрлите празни калории: бонбони, газирани пијалаци, сок кутии, брза храна, масна храна.
  3. Бидете сигурни да се јаде за појадок ужина во текот на денот ниско-масни млечни производи или овошје (освен банани и грозје), а последниот оброк треба да биде најдоцна во рок од 3-4 часа пред спиење.
  4. Додадете во вашата исхрана храна која растури метаболизмот: овес, топла зачини и ѓумбир, бадеми, спанаќ, Турција, мрсна риба, брокула, грејпфрут, зелен чај и млеко.
  5. Вие не може да живее без слатки? Замени конвенционалните десерти домашна желе (подобро на агар-агар), marshmallows, печени јаболка, овошни салати со јогурт облекување, темно чоколадо, сливи и ореви. Десерт - посебен оброк, тоа не мора веднаш да ги следат оброк! Помеѓу десерт и други јадења треба да се прошири за 1,5 часа. Да, и без шеќер во чајот и кафе!
  6. Отфрлите кнедли, компири со месо, тестенини со колбаси - комбинација од протеини и јаглехидрати едноставно тешко да се проголта! Месото треба да се јаде со леќата, ориз и гарниран со не-скован зеленчук (домати, модар патлиџан, тиквички, моркови, итн.)


Бидете сигурни - на таква диета е лесно да се навикнеш на. Програма за горење стомакот масти ќе биде многу побрзо и поуспешно ако ги следите овие правила без исклучок.

Програмата за обука за согорување на мастите

Веројатно ќе се изненадите, но вежба за горење стомак масти и стомачни вежби - тоа се две сосема различни работи. Прес може да се формира слој од маст, но исчезнувањето на овој слој, тоа не помогне! Тоа е зошто гори масти оптимална срцето стапка за согорување на маститесалата, оставете го на професионални спортисти кои користат специјални спортски исхрана. Симулатори, сигурно ќе не боли, тие ќе ви помогнат да се трошат повеќе калории, но тоа е - не е најефективниот метод за справување со масти.

Најдобар начин - е аеробни вежби да се горат мастите. Тие вклучуваат: трчање, одење нагоре по скалите, скокање јаже. Што и да одберете, важно е дека обуката траела најмалку 40 минути, како Само 20 минути по почетокот на физички организам товар престанува да се преземат енергија од храната и почнува да го извади на масти. Во овој случај, оптимална отчукувањата на срцето да гори масти - тоа е 65-70% од максималната за вашата возраст.

Предмет на исхрана и дневна обука по 2-4 недели ќе бидат забележителни резултати.

Видео: Катја енергија Брз гори стомакот масти

Видео: Обука за согорување на стомакот масти. Како да се изгради печат.

Видео: Како да се отстрани стомакот масти. Основните правила на согорувањето на мастите

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Согорувањето на маститеСогорувањето на мастите
Согорувањето на маститеСогорувањето на мастите
Масти горење исхрана - мени за неделаМасти горење исхрана - мени за недела
Моќ за согорување на маститеМоќ за согорување на мастите
Масти горење исхранаМасти горење исхрана
Како да се ослободи од стомакот масти?Како да се ослободи од стомакот масти?
Видови на диетиВидови на диети
Учење да се дише. Callanetics за 10 минути на денУчење да се дише. Callanetics за 10 минути на ден
Исхрана за согорување на маститеИсхрана за согорување на мастите
Грчкиот исхранаГрчкиот исхрана