LadyVu.com

Ставив моето уво - што да правам?

Поставени увото што да се прави

Секако дека со таков проблем, како затнат ушите, морав да се соочи со сите. Од оваа појава често е брзо, безболно, луѓето не го даде внимание. Многу од нив дури и не знае што да прави, кога се вградија во уво - преку обиди и грешки беше собрал од страна на најсоодветен и брзо решение на проблемот. Оваа статија ќе зборуваме за главните причини за застојот на уво и како да се ослободи од него.

Зошто уши се појави и што да направам во врска со тоа?

Причините за која ги ушите, има доста. Сите се конвенционално поделени во две групи: природни предизвикани од ненадејни промени на притисокот, вода продирање во ушниот канал или акумулација на сулфур и неприроден предизвика внатрешни болести.

Се разбира, ако метеж причината уво - во текот на болеста, без интервенција на специјалист за да се реши проблемот не може да биде. Згора на тоа, само може да ја влоши ситуацијата. Ако увото поставени на природни причини дека нешто може да се направи независно. Главната работа - право да се утврди причината.

Најчесто тоа за воспоставување на ушите како резултат на падот на притисокот. И можете да го чувствува тоа, не само тоне на дното на океанот или качување на највисокиот планински врв. Многу често се поставува уши во високо-брзински лифтови, во текот на топлина, а некои едноставно одиме на неколку скали пеш. Што ако во исто време драматично положи неговото уво? Неколку пати по ред да се проголта плунката. Во принцип, ние не може да преземе било каква акција. Назален се протега за неколку минути.Уште една честа појава - воспоставување на уво со вода, што да се направи во овој случај, знам, веројатно, дури и децата. За да се реши проблемот ќе биде доволно само еден памук за чистење на ушите. Ако водата навлезе премногу длабоко за да се отстрани тоа ќе биде доволно за неколку минути. Понекогаш водата може да се отстрани, ја спиев ноќта на предвидени уво. Во спротивно, ќе мора да побара помош од специјалист.

слушни анализа - Друга причина што може да бара третман поставени уши. Се разбира, тоа е најдобро ако на акумулацијата на сулфур за да им помогне да се ослободи од професионалец. Но, ако сакате постапката за чистење можете да си одам дома. Во текот на ноќта во уво треба да капе неколку капки од хидроген пероксид и затворете го со памук. Ова ќе ви помогне да се ублажи приклучок. Во утринските часови ќе треба да се исчисти уво со топла вода. Ова ќе бара шприц без игла. Многу инјектира вода од шприцот во уво, и да чекаат додека сето тоа повторно. По две или три пристапи плута излегува.

Што да правите ако сте поставени уши?

Дури и ако сите на горенаведените постапки не им помогне да се справат со ушите метеж, може да се обидете посебна гимнастика (која, патем, не е повреден, а оние кои се случува преку она што да се направи, дури и ако увото е во врска периодично). Продолжен долната вилица треба да prodelyvat ротационо движење. Колку е поголема амплитуда на ротација, поефикасно остварување ќе биде.Често се поставува неговите уши што да се прави Но, не претерувајте, во спротивно згора на тоа ќе треба да се третираат исто така и на изместен вилица.

Овие вежби треба да се расчисти уво течност од затнувањето на аудитивни канал. Поради оваа специфична течност гимнастика движи на назофаринксот и надвор од телото.

Одговарајќи на прашањето за тоа што да направите ако ушите поставени често и без било каква причина, прво на сите треба да се каже и за совети на лекарот. Најверојатно, проблемот лежи во длабочините на телото, а тоа може да се открие само со внимателно испитување.

Видео: постават уво | Како брзо и лесно да се ослободи од уво приклучоци | животот хакирање

Видео: Ако се вградија во уво

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се исчисти мачка уши?Како да се исчисти мачка уши?
Го приклучокот во уво - СимптомиГо приклучокот во уво - Симптоми
Положи уво и бучава неговатаПоложи уво и бучава неговата
Приклучоци во ушитеПриклучоци во ушите
Чешање во ушите - причини, третманЧешање во ушите - причини, третман
Го положи уво по пливањеГо положи уво по пливање
Дете си ја почеша ушитеДете си ја почеша ушите
Earache внатрешностаEarache внатрешноста
Третман на уво застоен воздух во вашиот домТретман на уво застоен воздух во вашиот дом
Поставени уши на ладно - што да правам?Поставени уши на ладно - што да правам?
» » » Ставив моето уво - што да правам?